Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Letošní sněhová nadílka jim prohlubuje vrásky

Tiše snížek k zemi padá… Takhle začíná jedna dětská písnička, jenomže toho padajícího sněhu je letos poněkud mnoho. Samozřejmě, dělá radost dětem, sáňkařům a lyžařům, méně už občanům, pěším i řidičům. Se sněhovou kalamitou ve městě by si měly poradit technické služby. Proto jsem navštívila ředitele TS p. Ing Reisera a p. Růžičku. Sněhová nadílka jim prohlubuje vrásky, kam s ním je nemalá starost. Tlumočím jejich situaci:

Činnost provádí TS na základě požadavků měst a odsouhlaseného plánu zimní údržby. Odstraňují sníh z městských komunikací – přednost mají frekventované ulice – a z chodníků v majetku obce. Chodníky u nemovitostí patřících soukromníkům mají povinnost uklízet majitelé. Situace se značně komplikuje tím, že vzhledem k nedostatku financí města dosud nebylo městským úřadem objednáno odvážení sněhu z komunikací. Bariéry u chodníků rostou a pracovníci TS se omlouvají všem, kteří svůj chodník uklidí a stroje jim ho opět zahrnou. Ono totiž není kam.

TS mají k dispozici 2 traktory s vlečnou radlicí, 1 velký traktor Š 180 s přední radlicí, 2 nakladače čelní, mutikáru s přední radlicí, sněhovou frézu ZIL a malou ruční. Protože nestačí, pomáhají najmutí pracovníci se soukromými traktory. V Dolních Křečanech pan Maxin, v Horním Jindřichově p. Jánský a pan Muráni. Pracovníci TS odklízí sníh bez ohledu na pracovní dobu. Pomáhají rovněž zaměstnanci s ručním nářadím. Nemějme jim tedy za zlé, není-li vše, jak bychom si přáli. Snaží se, a proto jim raději popřejme dobré zdraví a zdar ku práci.

Soukromá poznámka:

Než vstoupíte na chodník, zjistěte, zda nehrozí nebezpečí spadu sněhu či ledu ze střechy.

Tisk Tisk | E-mail E-mail