Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Informace o hypotečních úvěrech

Chcete si koupit nebo postavit rodinný dům či byt a nemáte k dispozici potřebnou hotovost? Bydlíte ve vlastním a nemáte prostředky na rekonstrukci nebo opravu? Potřebujete vyplatit spolumajitele nemovitosti či refinancovat za výhodnějších podmínek dříve poskytnutý úvěr? Využijte možnosti, které nabízí hypoteční úvěr! Českomoravská hypoteční banka, a.s., jediná specializovaná hypoteční banka v ČR, člen IPB Group, Vám může pomoci.

Žadateli o hypoteční úvěr mohou být občané ČR i SR s trvalým pobytem na území České republiky, zaměstnanci i podnikatelé. Manželé žádají vždy společně, lze však akceptovat společnou žádost rodičů a dětí, případně druha a družky. Splacení úvěru musí být provedeno vždy před odchodem žadatelů do důchodu, nejdelší možná doba splatnosti je třicet let. U nově budovaných nemovitostí může banka půjčit až 70% obvyklé tržní ceny, u nemovitostí starších jednoho roku pak pouze 65% tržní ceny, přičemž požadovaná částka úvěru musí být nejméně 100 tis. Kč. Zbytek záměru musíte financovat z vlastních prostředků. Výjimka je možná jen v případě zajištění úvěru dalšími nemovitostmi do hodnoty 200 a více procent půjčované částky. Dále musí žadatelé prokázat, že jejich čisté příjmy jsou tak vysoké, že mohou bez problémů splácet úvěr a přitom jim zůstanou ještě prostředky nejméně ve výši životního minima na chod domácnosti. Úvěr se splácí formou anuity, to znamená, že každý měsíc platíte stejnou částku, která obsahuje splátku úroků a jistiny. Úroková sazba se v současné době pohybuje v rozpětí 9,9 – 11,9 % a má pětiletou platnost. Dopad úrokové sazby u nových nemovitostí je snížen o státní příspěvek k úrokům ve výši 4,0 %, dále pak mohou žadatelé snížit svůj daňový základ o zaplacené úroky z hypotečního úvěru. Prostřednictvím ČMHB, a.s., lze také žádat o dvousettisícovou státní bezúročnou půjčku, která však vyžaduje naplnění specifických podmínek pro poskytnutí. Rovněž u nemovitostí určených k podnikání lze využít hypotečního úvěru, žadatelem o hypotéku může být také právnická osoba. V těchto případech je však vždy nutná konzultace investičního záměru v bance.

Veškeré informace o využití hypotečních úvěrů lze získat v kanceláři ČMHB, a.s., (budova Investiční a poštovní banky, a.s.) v Novém Boru, Tržní nám. 575, tel. 0424/318 87 nebo 0602/85 44 63, základní informace pak ve všech pobočkách Investiční a poštovní banky, a.s., v Novém Boru, České Lípě a Varnsdorfu.

Tisk Tisk | E-mail E-mail