Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Stručně z dění ve městě

23. srpna se starosta města zúčastnil pracovního jednání s primátorem Hradce Králové p. Ing. Oldřichem Vlasákem. Poté se sešel s akademickým arch. Karlem Albrechtem ve věci tvorby pracovních příležitostí a možnosti investování do průmyslové zóny.

24. srpna se starosta zúčastnil jednání na Ministerstvu pro místní rozvoj ČR v Praze. Hlavním námětem jednání byla problematika financování rozvojových projektů ve městě.

26. srpna v Liberci proběhlo předsednictvo Euroregionu Nisa a v Rumburku se uskutečnilo 9. zasedání městského zastupitelstva.

Na poradě starostů okresu Děčín, která se uskutečnila dne 27. srpna v Krásné Lípě, se jednalo o problematice základní a ostatní dopravní obslužnosti celého okresu Děčín, o vztazích mezi městy, obcemi a pozemkovým fondem. Jednání dále pokračovalo diskusí o postupu měst a obcí ve věci zaplevelených pozemků na území okresu.

31.srpna proběhlo jednání Sdružení pro rozvoj Šluknovska, kde byla mimo jiné projednávána v nedávné době zadaná Studie rozvoje Šluknovského výběžku.

30. srpna proběhlo v Žitavě zahájení výstavy „60 let od vypuknutí 2. světové války“. Výstava obsahuje materiál válečného období Euroregionu Nisa a je podporována z fondu INTERREG II a vznikla za pomoci muzeí i jednotlivců Euroregionu.

V době od 16. do 19. září se uskuteční navštěva oficiální delegace vedení města Rumburk v partnerském městě Sulzbach Rosenbergu. Zástupci našeho města by rádi získali informace o postupech ve správě majetku, o způsobech udržování veřejné zeleně, o problematice nakládání s komunálním odpadem, investiční činnosti města a územním plánování. Dále by také chtěli navštívit chráněné dílny pro postižené občany.

Nezapomeňte, že v neděli 12. září 1999 od 9.00 do 11.00 hodin budou motocykly Čechie – Böhmerland vystaveny na parkovišti vedle rumburského muzea. Jejich cesta začne v sobotu 11. září 1999, kdy se na krásnolipském náměstí uskuteční sraz majitelů Čechií (může jich přijet až 38!) po 72 letech. Bude doprovázen malou výstavkou k dějinám Liebischova podniku v krásnolipském informačním středisku. Ve 13.30 hodin odjede kolona Čechií z Krásné Lípy a ve 14.15 hodin by měla dorazit do Kunratic, odkud po krátké zastávce vyrazí do Šluknova. Mezi 15. a 16. hodinou budou moci Šluknovští i přespolní obdivovat krásu strojů Čechie – Böhmerland v horní části náměstí Míru.

Tisk Tisk | E-mail E-mail