Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dejte svým dětem šanci se bránit

Policejní statistiky hovoří jasně. Počet násilných trestných činů a jejich brutalita neuvěřitelným způsobem narůstá. V průměru každý patnáctý občan má nepříjemnou zkušenost s fyzickým napadením, proto nabízíme vám a vašim dětem kvalitní výuku jednoho z nejúčinnějších bojových systémů pro reálnou sebeobranu. Dejte svým dětem do budoucna šanci se bránit, protože na ulici jim ji nikdo nedá.

Z historie WING TSUN

Buddhistická mniška Ng Mui před cca 250 lety v šaolinském klášteře sestavila z nejúčinnějších šaolinských technik nadřazenou a velmi praktickou bojovou metodu. Její žákyně, dívka Yim Wing Tsun („Krásné jaro“), dala tomuto umění své jméno. Nejprve byl Wing Tsun předáván jako tajný styl a svět se ním seznámil v sedmdesátých letech prostřednictvím Bruce Lee. Wing Tsun se nespoléhá pouze na pevně stanovené, stereotypně vypilované kombinace, ale staví na spontánních reakcích na akce útočníka, přičemž nechápeme útočníka jako „narušitele“, ale jako dodavatele energie a rychlosti. Na základě tlakových vztahů jsou spouštěny skrze Chi-Sao trénink začleněné bojové reflexy (většinou vlastní s podílem cizích „útočnických“ reflexů), protivník je zasažen, imobilizován nebo vyveden z rovnováhy, přičemž míra použitých prostředků je příkladně zaručena. Síla obrany je závislá na síle útoku. Wing Tsun systém byl vyvinutý v dobách dávno minulých jako bojový prostředek bez zbytečných akrobatických aktivit. Je to zbraň, kterou je možno vytáhnout i v dnešní době proti násilníkovi bez toho, aniž bychom ho ohromili vizuální teatrálností projevů některých stylů. Tím tomuto systému není ubraná atraktivnost a půvab napojení se na dobu zesnulých mistrů.

Výuka probíhá v tělocvičně v Tyršově ulici v Rumburku. Ve středu od 17.00 do 19.00 hodin je doba vyhrazena dětem a čtvrtky od 17.30 do 19.30 hodin patří dospělým. Případní zájemci se mohou přihlásit přímo na hodinách.

Tisk Tisk | E-mail E-mail