Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na téma rumburská sportoviště

autor: Mgr. Jiří Matějček

Otevření bazénu mě velmi potěšilo, snažím se 2x týdně děti namočit, aby se naučily plavat. Jako jistý problém se mi jeví otevírací doba – úterý, středa, čtvrtek do 17.00 hod. To pro většinu rodičů znamená trapem z práce domů, popadnout děti a honem do bazénu, aby stihli nástup v 16.00 hodin. Otevírací doba nabývá na významu v kombinaci se zimním stadionem. Tam je situace pro veřejnost podstatně horší, v úterý a čtvrtek si nezabruslí vůbec a v sobotu a neděli pokud vůbec, tak ve zcela nesmyslném termínu od 12.00 do 13.30 hodin, tedy přesně v době, kdy většina lidí sedí u oběda.

Otevírací doba zimního stadionu pro veřejnost je zřejmě pouhé vyplnění času mezi akcemi hokejistů či firem, navíc se personál ani neobtěžuje pro veřejnost opravit plochu po hokejistech. Tedy celkově shrnuto, uvítal bych lehký posun v otevírací době na bazénu, zatímco na „zimáku“ je třeba, aby veřejnost byla rovnoprávným účastníkem využívání sportoviště.

Možná jsem někoho nepotěšil. V každém případě vycházím z principů protidrogové prevence nabídnout dětem co nejširší možnost různých aktivit. A začínat je třeba již od dětí malých, pokud si navyknou na aktivní přístup k životu, je šance, že je pozitivní prožitky, které nabízejí drogy, nezlákají, a to i přes to, že je tu mocný spojenec drog – televize a reklama.

Tisk Tisk | E-mail E-mail