Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburský bazén plný mladých soptíků

Stejně tak jako v roce minulém se i letos uskutečnilo v plaveckém bazénu v Rumburku velké novoroční cachtání hasičského potěru. Dnem „D“ byla sobota 8. ledna 2000. Do soutěží pro dobrou náladu se přihlásilo 16 družstev z devíti měst, což dalo dohromady více jak 150 osob. Z české části byla zastoupena družstva mládeže z hasičských sborů Horního Podluží, Jílového – Modré, Mikulášovic, Varnsdorfu, Velkého Šenova, Vilémova a pořádajícího Rumburku. Dále jsme uvítali zahraniční hosty z Německa, a to z hasičských sborů města Weiff a Seifhennersdorf. Po krátkém uvítání a seznámení se s teplotou vody bylo vše připraveno k soutěžnímu klání. Začalo se plaváním volným způsobem družstev, dále bylo na řadě překonání bazénu na podložce a transport nejlehčího člena družstva na podložce ostatními. Všeobecně nejpřitažlivější disciplínou byl „běh“ na spojených duších, tzv. pontonový most. V některých případech šlo o vše možné, jen běhu se to moc nepodobalo.

Z přítomných slečen byla vybrána „MISS BAZÉNU“ čili nejkrásnější vodní víla. Tu s sebou přivezlo družstvo z Jílového – Modré. Zaujala skleněné oko kamery TV Genus natolik, že záběry ze slavnostního ceremoniálu tvořily část zpravodajského šotu. Hlavní cenu pro MISS věnovalo Studio LIFE paní Blanky Dudkové z Mikulášovic. Dopoledne bylo zakončeno velkou cachtanicí snad všech přítomných (někdy i nedobrovolnou). A kdo vyhrál? No přece všichni ti, kteří ráno opustili teplo svých vyhřátých postelí a přišli se pobavit. Těšíme se na další podobné společné akce!

A na konec nezbytné poděkování všem, kteří přispěli finančně: firmy BYTRONIC, s.r.o., Rumburk; VENTOS Ing. Petr Hanek, Staré Křečany; VODOINSTALATÉR-STVÍ Formáček a Putich, Rumburk. Dále pak těm, kteří darovali nebo vyrobili: ANSI Rumburk – skleničky, Obchodní dům Jana Sedláčková – občerstvení, cukrárna a kavárna Jiří Skala – dorty, ASTRA Rumburk – šerpa pro miss, FOFRCOLOR Petr Zápotocký – fotomateriál, Pneuservis Ladislav Oplt – zapůjčení duší, restaurace Venuše Ludmila Šípková – občerstvení, Suvenýry Artur Zeisel, Město Rumburk – propagační materiály a SRASu za pomoc a ochotu.

Tisk Tisk | E-mail E-mail