Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Cenný úspěch našich mladých houslistů

autor: T. Vtípil

Při Základní umělecké škole v Rumburku působí již několik let „houslový soubor“, jehož cílem je naučit se komorní hře a účinkování v orchestru. Zdá se, že naší rumburské základní umělecké škole se tato práce velmi daří. Houslový soubor se 28. února t.r. zúčastnil okresního kola „Soutěže základních uměleckých škol“ ve Varnsdorfu a zde získal I. místo a postoupil do oblastní soutěže, která se konala 14. března v Jirkově. V silné konkurenci se umístil na 2. místě. Je to jistě veliký úspěch nejen samotných žáků – houslistů, ale i jejich učitelů: Miroslava a Jana Lošťákových a Zdenky Pliskové.

Radost mají určitě i rodiče našich mladých houslistů, ale také my všichni, kteří navštěvujeme koncerty Rumburského komorního orchestru, neboť si tak připravujeme mladé hráče. Ti pak vystřídají starší členy orchestru, od jehož založení uplyne v těchto dnech již 37 let. Při této příležitosti bychom chtěli poděkovat zakladateli, dirigentu a uměleckému vedoucímu našeho Rumburského komorního orchestru Mirku Lošťákovi, který má velkou zásluhu na rozvoji hudební kultury v Rumburku.

Všem účinkujícím žákům – houslistům ještě jednou děkujeme za reprezentaci našeho města a přejeme hodně vytrvalosti a mnoho dalších úspěchů. Jsou to: J. Drobečková, K. Sojková, I. Nedvídková, T. Pavlasová, T. Rusínová, J. Míka, D. Baldová, P. Bydžovský, J. Honců a D. Jónová.

Tisk Tisk | E-mail E-mail