Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Čtyřlístek si vyzpíval 1. místo

autor: sbormistryně: L. Uhrová, I. Šabatová

Dětský pěvecký sbor čtyřlístek existuje při ZŠ U Nemocnice v Rumburku deset let. Již mnohokrát koncertoval ve škole, zpíval dětem v mateřských školách, často hostoval na koncertech Rumburského komorního orchestru a na dalších akcích ve městě. Loni také reprezentoval město na nesoutěžním festivalu DPS v Krásné Lípě.

Za dlouhou dobu existence jím prošly stovky zpěváčků. Ti současní se však dočkali velice pěkného ocenění. Letos poprvé jsme se zúčastnili okresní soutěže DPS. Konala se 11. března v Městském divadle v Děčíně a představilo se na ní 11 sborů. Každý sbor měl za deset minut čistého času předvést své kvality. Čtyřlístek zpíval osm skladeb: vícehlasé úpravy lidových písní a skladby starších i současných autorů. Polovina repertoáru byla s klavírním doprovodem paní Ludmily Pokatilové. Po soutěžním vystoupení všech sborů bylo konečně vyhlášeno rozhodnutí poroty. Nastala rozhodující chvíle a s ní přišla i naše radost: vyzpívali jsme si první místo, získali jsme zlaté pásmo.

Vítězstvím v okresním kole si rumburské děti vybojovaly právo reprezentovat náš okres v regionálním kole soutěže 8. dubna v Chlumci.

Tisk Tisk | E-mail E-mail