Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Jan Amos Komenský: Člověk se nerodí pro sebe, ale pro svět

autor: Jarmila Pěčková, Helena Menšíková

Shodou okolností plníme vlastní domácí úkol na poslední chvíli – 28. března, snad proto jsme si vzpomněly na výše uvedená slova, jež bychom mohly vyjádřit i slovem jedním: SLUŽBA. Není dnes populární, ale je v něm vše, co by mělo být vlastní každému z nás po celý život a co je vlastní naší kolegyni, spolupracovnici a přítelkyni Božence Ledvinkové. Ač se to zdá neuvěřitelné, odešla před dvěma měsíci do důchodu.

V čem spočívala a spočívá její téměř čtyřicetiletá služba kulturnímu životu města:

stála u zrodu Rumburského komorního orchestru, Kruhu přátel hudby i výtvarného umění, formování dechového orchestru, pamatujeme ji jako organizátorku zábavných pořadů a soutěžních večerů i dramaturgyni a recitátorku vzpomínkových a výročních setkání. Neopomenutelná je její činnost v amatérském divadle v tvůrčí dvojici s manželem Milanem (dosud citelně pociťujeme jeho předčasný odchod z divadla, z muziky, novin i veřejné správy).

Věříme, že se ještě zdaleka neuzavírá kapitola, již tato dvojice vepsala do života Rumburku, vždyť Boženka má stále mnoho plánů, uvažuje, čím ještě spoluobčanům poslouží – připravuje další inscenace, režíruje, přemýšlí o svých příspěvcích na stránky Rumburských novin.

Boženko, děkujeme, budeme se snažit následovat Vás oba v nezištnosti, obětavosti a důvěře.

Tisk Tisk | E-mail E-mail