Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Připravovaná naučná stezka Šluknov-Rožany-Královka

autor: Veřejně prospěšná spol. při SLŠ Šluknov

Zhruba před dvěma léty vznikl nápad zrealizovat tuto stezku. Chyběla však věc nejdůležitější – finance. Na základě vypracovaného projektu Střední lesnické školy Šluknov věnoval letos v lednu grant KNOW HOW FOUND při britském velvyslanectví v Praze.

Stezka bude procházet prostorem mezi městy Šluknov a obcí Rožany, po polních a lesních cestách, z malé častí po silnici. Návštěvníkům umožní seznámit se se zajímavostmi okolní přírody a krajiny. Předpokládaná délka trasy bude necelých 7 km. Šest stanovišť bude vybaveno informačními tabulemi s údaji k dané lokalitě a odpočinkovou zónou. Návštěvníci, kterých bude přibývat s otevřením silničního přechodu Rožany, se tak seznámí nejen s historií a architekturou, ale i mineralogií, zoologií, botanikou a dendrologií ve Šluknovském výběžku.

Veškeré práce a úpravy stezky provedou studenti Střední lesnické školy Šluknov za odborného dozoru svých pedagogů. Nemalý podíl na realizaci stezky nese město Šluknov, firmy a podnikatelé Šluknovska, jejichž loga tvoří součást reklamních bloků na informačních tabulích. Další zájemci o zveřejnění reklamy mají možnost obrátit se na Střední lesnickou školu ve Šluknově.

Slavnostního otevření stezky v druhé polovině června 2000 se zúčastní sponzoři této akce, mimo jiné i zástupci britské ambasády.

Tisk Tisk | E-mail E-mail