Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Závěr koncertní sezóny

autor: T. Vtípil

Přibližně za dva týdny skončí v Rumburku koncertní sezóna 1999 – 2000, kterou pro milovníky krásné hudby pořádá každoročně Dům kultury v Rumburku a Kruh přátel hudby při tomto kulturním domě.

V pondělí 17. dubna se s minulým cyklem koncertů rozloučíme skvělým recitálem vynikajícího českého violoncellisty Jiřího Bárty za klavírního doprovodu klavíristy Jaromíra Klepáče. Oba pro nás připravili skutečné perly světově proslulých violoncellových skladeb. V první části uslyšíme Suitu č. 2 d-moll pro sólové violoncello J. S. Bacha a poté Sonátu č. 3 A dur pro klavír a violoncello L. van Beethovena. V druhé části to budou velmi známé a oblíbené skladby, tzv. „hudební maličkosti“ v úpravě pro violoncello: Largo z opery Xerxes G. F. Händela, Paganiniho variace na Rossiniho téma, Siciliana M. T. Paradies, Le Grand Tango A. Piazzoly a další.

A tak se všichni můžeme těšit na výkony obou dnes již renomovaných umělců – interpretů. Svým koncertem uzavřou letošní sezónu abonentních koncertů, které pro rumburské občany připravil a uskutečnil Dům kultury v Rumburku.

Tisk Tisk | E-mail E-mail