Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Malíř ze Sulzbach-Rosenbergu

autor: Helena Menšíková

rn0909 Již několik let sledují občané našeho města (i na stránkách RN) rozvíjející se přátelské styky s partnerským městem Sulzbach-Rosenberg ve SRN, a to v nejrůznějších oblastech veřejného života. Jsme rádi, že je můžeme nyní obohatit i v oblasti kulturní. V rámci květnových městských slavností přijal naše pozvání k výstavě svých obrazů malíř Hans Wuttig.

Rodák z Landsbergu nad Wartou (1932) vystudoval Akademii výtvarného umění v Mnichově. Od roku 1959 žije a tvoří v Sulzbach-Rosenbergu, je členem mnoha výtvarných spolků a svazů a vystavuje doma i v zahraničí (Bonn, Berlín, Mnichov, Norimberk, Paříž, Carcassone – Francie, Holstebro – Dánsko). V roce 1994 vydává knihu maleb a kreseb „Sulzbach-Rosenberg a jeho krásné okolí“, od r. 1995 je nositelem „Ceny za kulturu“ tohoto města. Upřímně tvořící umělec – malíř Hans Wuttig – ve svých akvarelech a kresbách představuje nádhernou tamní krajinu. Jeho obrazy kvetoucí barevností jsou prodchnuté a naplněné životem a nemůžeme je nechat bez povšimnutí. Jistě nám přiblíží atmosféru partnerského města i okolí.

Výstava, kterou pořádá dům kultury pod záštitou starosty města a ve spolupráci s Gymnáziem Rumburk, bude zahájena v úterý 16. května v 16.30 hodin v DK za účasti starosty Sulzbach-Rosenbergu pana Gerda Geismanna a malíře Hanse Wuttiga. Potrvá do 2. června a všechny občany na ni srdečně zveme.

Tisk Tisk | E-mail E-mail