Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Významná mezinárodní akce KČT

autor: KČT Krásná Lípa

Klub českých turistů Krásná Lípa připravuje společně s MěÚ Krásná Lípa, družebním klubem DAV Neustadt, obcí Hinterhermsdorf a bankou Freitel-Pirna na 6. května 2000 významnou mezinárodní turistickou akci, a to „setkání českých a německých turistů“, které se uskuteční v Kyjově u Krásné Lípy a jeho okolí. V dopoledním programu bude v Kyjovském údolí odhalena pamětní deska MUDr. Johanna Hilleho (od 10.45), v odpoledním programu (od 13.30) bude na turistické chatě KČT „Petra“ (bývalá škola) kulturní program. Z Kr. Lípy do Kyjova bude zajištěna od 8 do 9 hodin kyvadlová doprava busem, v odpoledních hodinách zpět z Kyjova do Kr. Lípy, Mikulášovic a Dolní Poustevny.

Garantem akce je předseda ústředí KČT Praha p. ing. Jan Havelka. V organizačním štábu jsou mimo zástupců turistických klubů z Kr. Lípy a DAV Neustadt starosta města Kr. Lípy p. Mgr. M. Sudek, za obec Hinterhermsdorf p. Olmar Groh, ředitel správy národního parku České Švýcarsko p. RNDr. Zdeněk Patzelt a vedoucí technických služeb Kr. Lípa p. Jan Kolář. Této velké mezinárodní turistické akce se zúčastní turisté z celé České republiky a němečtí přátelé žijící podél státních hranic.

Bližší informace podá za organizační štáb předseda KČT Krásná Lípa Václav Hieke a jednatel Mikuláš Peterka na telefonním čísle 0413/38 37 68.

Tisk Tisk | E-mail E-mail