Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Ze školního basketbalu

autor: J.N.

Ve středu 12.4.2000 proběhlo v Ústí nad Labem regionální finále v basketbale děvčat. Šlo o akci pořádanou AŠSK (Asociace školních sportovních klubů), které se zúčastnili vítězové okresních kol v kategorii IV (tj. žáci ZŠ a víceletých gymnázií nar. r. 1984 a mladší). Okres Děčín reprezentovaly studentky Gymnázia Rumburk, které předtím zvítězily v předchozím okresním kole před ZŠ Tyršova Rumburk při účasti celkem 8 školních družstev okresu Děčín.

Regionálního finále se zúčastnilo celkem 9 družstev z Litoměřic, České Lípy, Ústí nad Labem, Liberce, Rumburku, Jablonce n. Nisou, Loun, Chomutova a Teplic. Na hřišti spolu soupeřila většinou děvčata hrající v současné době různé druhy basketbalových soutěží (dorostenecká liga, celostátní žákovské finále či oblastní přebor). K vidění tak byl poměrně vyrovnaný basketbal s velmi dobrou úrovní hry.

Rumburské dívky rozhodně nezklamaly. Po prohře s družstvem Litoměřic (celkový vítěz s postupem do celostátního finále v Táboře) v poměru 10:22 zvítězily dívky našeho gymnázia po výborném výkonu nad družstvem Loun po prodloužení 17:11 (11:11). V následujícím utkání proti ZŠ Skřivánek Ústí n. Labem podlehla děvčata po výborném výkonu soupeři v poměru 12:18, když téměř až do konce mělo utkání zcela vyrovnaný průběh. Konečné 5. místo svědčí o šanci na lepší výsledek ve stejné kategorii v příštím roce.

Tisk Tisk | E-mail E-mail