Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Atleti TJ Rumburk zahájili sezónu

autor: A. Winterová

Reprezentanti atletického oddílu TJ Rumburk vykročili „pravou nohou“ do nové sezóny. První májový den se zúčastnili chodeckých závodů na silnici v Děčíně – Žlebu v rámci oblastního přeboru jednotlivců ve věkových kategoriích od mladších žáků po dospělé. Výsledky našich závodníků byly možná někdy i překvapením. V kategorii mladšího žactva obsadila třetí místo K. Hrubošová a druhé místo pak V. Macák. V osobním rekordu na třetím místě reprezentoval úspěšně náš oddíl A. Kozelka v kategorii starších žáků. Juniorská kategorie se stala „kořistí“ rodiny Winterů. První místo obsadil R. Winter a totéž se podařilo jeho sestře A. Winterové. V prvních přeborech na silnici (po halové sezóně) podali závodníci slušné výkony.

Dalším úspěšným tažením atletů byl běh městem Česká Lípa, který proběhl 8.5.2000. Šlo již o devátý ročník tohoto nejmasovějšího běhu na silnici v severních Čechách. Běžci TJ Rumburk byli nejúspěšnějším oddílem závodu a získali cenné body do severočeské běžecké ligy. Výborný výkon podala P. Rákosníková – jak umístěním, tak časem. Umístění našich závodníků: ročník 93 chlapci – třetí místo T. Rákosník, ročník 90 dívky – první místo Š. Kozelková, ročník 89 – druhé místo E. Rýdlová, ročník 88 dívky – třetí místo E. Jungmanová, ročník 87 dívky – první místo E. Panková, ročník 86 starší žákyně – první místo P. Rákosníková a ročník 86 starší žáci – páté místo P. Hozák.

Dvanáctého května pak proběhly na místním stadionu závody všech žákovských kategorií. Tyto závody kladly velké nároky jak na samotné závodníky, tak i na organizátory a rozhodčí. Výsledky budou zveřejněny v některém z příštích čísel regionálního tisku.

Tisk Tisk | E-mail E-mail