Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Hon na divého muže a neckyáda ve Šluknově

autor: Ivana Barcalová

V sobotu 17. června ožije ve Šluknově dávná pověst o Divém muži. Tato recesní taškařice zde měla tradici a velkou oblibu mezi občany zejména v předválečných letech. V novější době bylo několik pokusů tento zvyk obnovit, ale nikdy s tak velkou podporou občanů jako dříve. Snad se letos podaří za podpory městského úřadu, lesnické a základní školy a Divadla mladých tuto tradici obnovit.

Ve 14 hodin na šluknovském náměstí po ukázkách historického šermu bude uskutečněn samotný hon na Divého muže. Do této recesní historické hry budou zataženi i přihlížející diváci. Po představení se všichni přesunou do nedalekého zámeckého parku, kde zhruba od 15.30 hodin začne neckyáda soutěžní přehlídkou plavidel (všechna plavidla budou vítána – můžete se zúčastnit i Vy). V bohatém programu můžete mimo jiné spatřit i jarmareční vystoupení ochotníků z Dolní Poustevny, ukázky bojového umění kung-fu, předtančení ve stylu country a večer tancovačku v zámeckém parku, kde se bude střídat diskotéka pro všechny generace s populární country kapelou RUKSAK.

Po celou dobu bude zajištěno bohaté občerstvení a jarmareční prodej. Nezapomeňte! V sobotu 17. června od 14 hodin – příjemně strávený den ve Šluknově!

Tisk Tisk | E-mail E-mail