Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Odpověď Mgr. Matějčkovi

autor: Ing. Renata Paslavská, za o.p.s. Loreta Rumburk

Jako jedno z mála informačních středisek Euroregionu Nisa provozuje naše IS takto významný produkt cestovního ruchu v našem městě – Loretu. Nepovažujeme to ovšem za handicap – právě naopak, naše zkušenosti nám potvrzují, že toto spojení má velký význam pro rozvoj cestovního ruchu v Rumburku. Pokud přijde turista do IS, můžeme mu okamžitě nabídnout příjemnou prohlídku Lorety a tím ho přivítat v našem městě. Pokud přijde za Loretou, je mile překvapen, že ho vybavíme prospekty a poradíme, kam by se měl ještě podívat.

Pokud se jedná o otevírací dobu, v červenci najíždíme na prázdninový režim, kdy bude v sobotu do 16 hodin otevřeno, a pokud zajistíme brigádníka, bude otevřeno i v neděli do 16 hodin tak, jak to bylo i v loňském roce.

Provozní doba Lorety je o půl hodiny kratší proto, že každý turista by měl mít možnost prohlédnout si Loretu po dobu minimálně 25 minut a doba poslední prohlídky bývá vyznačena i na hradech a zámcích. Pokud má zájemce chuť navštívit Loretu i mimo provozní dobu, řešíme to individuálně dohodou. A protože jsem přesvědčena, že nejužitečnější komunikace je osobní kontakt, chtěla bych Vás pozvat do Lorety a také na výstavu prací žáků ZUŠ v Rumburku, která se u návštěvníků setkává s velkým ohlasem.

Nakonec bych chtěla dodat, že předpokladem pro získání zahraničních financí na opravu Lorety bylo zřízení informačního střediska v jejích prostorách.

Tisk Tisk | E-mail E-mail