Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

I takové mohou být „služby“

autor: Svobodová Milena

Možná, že napsat teď takový článek se může zdát jako „přijít s křížkem po funuse“, jak se říká, ale někdy se skutečné problémy objeví až mnohem později než jejich příčina. O tom, že pobočka Českého Telecomu v Rumburku bude uzavřena, jsem se doslechla pouhou náhodou, když jsem pro svou kancelář potřebovala zakoupit záznamník, což bylo již v červnu t.r. Tehdy jsem se ovšem domnívala, že jde například o dočasné uzavření anebo o čerpání dovolených. Již zmíněné problémy se objevují až teprve nyní. Český Telecom poskytoval mimo jiné také faxové služby a byl jediným ve městě veřejně přístupným faxovým místem. A co teď? Občané, kteří tuto službu potřebují, se obracejí s žádostmi na Městský úřad v Rumburk, který má ovšem k dispozici pouze jeden fax, který je již i tak značně vytížen. Další problém – potřebujete zjistit telefonní číslo z jiného TTO než Ústí nad Labem? To není se službami Telecomu problém, zavolejte na 120, tam Vám ochotně sdělí požadované (pochopitelně je to za úplatu). A tak lidé, kteří nemají doma telefon, vyběhnou k telefonní budce s hrstí mincí o něco větší než dříve a telefonují nadvakrát, nejprve na 120 a poté na kýžené telefonní číslo.

Zatímco dříve stačilo dojít na pobočku Českého Telecomu, požádat o telefonní seznam, číslo vyhledat (což bylo pochopitelně zdarma) a zavolat jste si mohli    ihned. Možná by také bylo vhodné informovat více veřejnost o případném zrušení pobočky, neboť jak jsem si ověřila u místních médií (Lužický týdeník Výběžek, Radio Crystal a Rumburské noviny), nikdo neobdržel žádné sdělení ani oficiální informaci. Papír vylepený na dveřích pobočky sice informuje, ale až ty, kteří tam dorazí, a o tom, že žádané služby jim poskytne Zákaznické centrum služeb v Děčíně, což se mi jeví poněkud z ruky.

Co vedlo Český Telecom k takovému „zkvalitnění“ služeb pro jedenáctitisícové město? To opravdu netuším, ale snad mi nebo Vám, kteří jste využívali výše uvedených služeb, na to někdo odpoví.

Pozn. redakce:
Tento dopis byl dne 29. srpna odeslán na Český Telecom Děčín k vyjádření. To jsme bohužel do tohoto vydání neobdrželi.

Tisk Tisk | E-mail E-mail