Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zahájení koncertní sezóny s překvapením

autor: - me -

Milí čtenáři, obvykle vás v upoutávce na koncerty vážné hudby nezatěžuji sdělováním peripetií, které jejich organizaci provázejí. Většinou také nebývá důvodu ke stížnostem, neboť vše klape, jednání s umělci i agenturami jsou seriózní a na vysoce profesionální úrovni.

Snad poprvé po dlouhé řadě let, kdy se organizováním koncertů zabývám, jsem dostala řádnou „ránu pod pás“. Byla o to horší, že šlo o zahajovací koncert sezóny, na který jsem vás na několika předchozích koncertech připravovala, a že tato Jobova zvěst přišla pouhých čtrnáct dní před produkcí. Populární chlapecký sbor Boni Pueri u nás nevystoupí. A důvod? Hodně podobný jako u folkaře pana Nohavici. Umělecká rada sboru rozhodla, že sbor je přetížený, musí se připravovat na prosincový! zájezd do Japonska, a proto zruší vystoupení u třech vzdálenějších a menších (nebo méně atraktivních) pořadatelů i přesto, že se jim před půl rokem sbor sám písemně nabízel. Ani dlouhé telefonáty a vysvětlování, co vše jsme již učinili v propagaci, vedení souboru neobměkčily.

Ze dne na den se nám však podařilo, díky pochopení další významné hudební instituce, zajistit stejně atraktivní a kvalitní náhradu. V pondělí 18. září v 19.00 hodin vystoupí ve filipovské bazilice KÜHNŮV DĚTSKÝ SBOR s programem, který uvedl na prázdninovém zájezdu ve Francii.

Soubor s osmašedesátiletou tradicí, vedený více než třicet let profesorem pražské AMU Jiřím Chválou obdržel v roce 1998 ve Španělsku na evropské soutěži dětských sborů Velkou cenu i první cenu ve své kategorii. Ocenění bylo o to cennější, že je získal v konkurenci 54 těles z celého světa. Pro své mimořádné kvality spolupracuje trvale s Českou filharmonií a Operou Národního divadla, významnými tělesy, světovými dirigenty a operními domy.

Těšme se tedy, že jako náhradu za špičkový chlapecký sbor, uslyšíme na zahájení nové koncertní sezóny 2000/2001 ve Filipově naší absolutní špičku v dětském sborovém zpěvu KÜHNŮV DĚTSKÝ SBOR z Prahy.

Tisk Tisk | E-mail E-mail