Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

O činnosti oddílů TJ Rumburk – Pořád se něco děje

autor: K.M.

Období prázdnin, které uteklo jako voda, nebylo pro jednotlivé oddíly TJ Rumburk „okurkovou sezónou“, právě naopak. Pokusme se krátce připomenout, co všechno se v jednotlivých oddílech v tomto období dělo. Členové oddílu odbíjené pro letní přípravu využili hojně jednotlivé turnaje „Lužického poháru“ v plážovém volejbalu. Po sedmi kolech tohoto turnaje se naši zástupci umístili takto: v kategorii mužů obsadila dvojice Vinklárek – Kučera celkově druhé místo, deváté místo pak náleží dvojici Dopita P. a Vinklárek M., desáté místo potom dvojici Pavlovič – Zápotocký. V kategorii žen obsadily páté místo Dopitová s Jindrovou. Ve výsledcích turnaje smíšených dvojic lze nalézt pár Dopita P. – Jindrová na čtvrtém místě a pár Dopita M. – Dopitová na devátém místě. Léto je u volejbalistů spojené s tradičním turnajem v Dřevěnicích. Reprezentanti naší TJ letos vybojovali v kategorii mužů celkové sedmé místo z 54 družstev a smíšené družstvo pak vybojovalo páté místo. Do podzimních mistrovských soutěží nastupuje osm družstev odbíjené (dvě mužská družstva, tři ženská a tři mládežnická).

Oddíl tenisu reprezentoval na turnaji v Jiříkově. Ze 16 dvojic obsadili hráči Kovář a Prokšík páté místo, Dopita s Pekárkem pak místo šesté. Oddíl tenisu zve touto formou všechny zájemce na turnaj smíšených dvojic, který proběhne 24.9.2000 na kurtech u stadionu.

Oddíl basketbalu vykročil „do ulic“, a to tím, že poprvé v Rumburku uspořádal v neděli 10. září turnaj ve streeballu. Tato odnož klasického basketbalu je nesmírně populární a je výbornou propagací krásy a jednoduchosti hry pod bezednými koši. Informace o turnaji se jistě objeví na stránkách regionálního tisku.

Oddíl hokeje prodělává přípravné období, jehož součástí bylo i týdenní soustředění družstva žáků na Luži. Od počátku září je zahájena příprava na ledové ploše v České Lípě. Družstvo juniorů odehraje 24. září první mistrovské utkání se soupeřem v Lounech.

Oddíl jachtingu úspěšně reprezentoval naši TJ na závodech v rámci republiky (Máchovo jezero, Branžež, Lipno apod.). Naši závodníci dokázali obsazovat v jednotlivých kategoriích pozice do desátého místa v rámci republiky, což je jistě úspěch.

Oddíl florbalu pod vedením pana Šmejce zahájí sezónu na přelomu září a října a to účastí na regionální soutěži. V rámci přípravy byla sehrána dvě utkání ve Varnsdorfu.

Oddíl ASPV, jemuž narostla potřebná konkurence, pořádal v týdnu od 4. září maraton v aerobiku. Organizačně se na jeho zajištění podílely paní Pimparová a paní Košnarová.

Oddíl cyklistiky, který před prázdninami úspěšně pořádal „Lužický pohár“ horských kol, se tradičně podílel na úspěchu letošního Tour de Zeleňák. Tato akce je natolik úspěšná, že nelze než obdivovat schopnost jejich pořadatelů.

Horolezci TJ Rumburk absolvovali v době prázdnin dvě soustředění. V červenci to bylo soustředění v Teplicko-adršpašských skalách, které lze označit i přes nepřízeň počasí za úspěšné. Srpnové soustředění ve Vysokých Tatrách lze slovy předsedy oddílu pana Mela označit jako parádní. Vydařilo se i letos tak vrtkavé počasí, což přispělo k vysoké sportovní hodnotě akce spojené s mnoha náročnými výstupy.

Informace o činnosti oddílu atletiky, který slavil velké úspěchy v mládežnických kategoriích, jsou zmíněny v jiném článku. S blížícími se termíny mistrovských soutěží Vás budeme informovat o konání jednotlivých soutěží. Věříme, že tyto informace napomohou všem fanouškům najít cestu na sportoviště k povzbuzení našich reprezentantů.

Termínová listina pro sezónu 2000/2001 v košíkové – mladší  dorostenky TJ Rumburk – vypadá takto:

30.9. – 1.10. doma TJ Rumburk – Jablonec nad Nisou
15.10. venku BK Louny st. – TJ Rumburk
16.10. venku BK Louny ml. – TJ Rumburk
29.10. venku ELKO Lovochemie Lovosice – TJ Rumburk
11.11. doma TJ Rumburk – Lokomotiva Liberec st.
12.11. doma TJ Rumburk – Lokomotiva Liberec ml.
25.11. venku BK Baník Most st. – TJ Rumburk
26.11. venku BK Baník Most ml. – TJ Rumburk
9.12. doma TJ Rumburk – BK ASK s.r.o. Chomutov ml.
10.12. doma TJ Rumburk – BK Libochovice st.

Tisk Tisk | E-mail E-mail