Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pohlazení s loutkami

autor: Fr. Pešán, – me -

V době, kdy jsou obchody zaplaveny nevkusnými a samoúčelnými hračkami a kdy na malé diváky chrlí televizní obrazovky akční seriály plné násilí a hrubosti, jistě vás i vaše děti pohladí po duši návštěva výstavy SVĚT LOUTEK Františka Pešána, kterou pořádá od 26. září do 20. října 2000 rumburský dům kultury.

Rodák z Kláštera Hradiště nad Jizerou, kde sídlí i jeho DIVADLO Z PŮDY a ateliér na výrobu loutek a dekorací, se nedávno představil rumburské veřejnosti loutkovou pohádkou v Loretě. Zaujal velké i malé diváky jako výborný sólista – vypravěč, loutkoherec, výtvarník a muzikant. Děti z mateřských a základních škol ho znají z pohádek v domě kultury, které vždy překvapí něčím novým, vysokou profesionalitou a živými kontakty s dětskými diváky. František Pešán a jeho divadlo si kladou za cíl pobavit, zaujmout, poučit, strhnout ke spolupráci malého diváka a hlavně zanechat v něm krásný a neopakovatelný pocit přímého kontraktu s loutkami a divadlem. Loutky, které za svoji uměleckou činnost vytvořil, rozdávají radost nejen v jeho divadle, ale ožívají v rukou dalších kolegů v Polsku, Německu, USA, Holandsku, Japonsku a Švýcarsku.

Výstava bude zajímavá pro širokou veřejnost a přátele výtvarného umění, neboť na ní zhlédnou na 80 velkých loutek, návrhy dekorací, divadelní objekty a scény i ukázky postupu při tvoření loutek. Součástí vernisáže v úterý 26. září v 16.30 hodin v domě kultury bude i loutková hříčka v podání pana Pešána, který také diváky výstavou provede.

rn1613

foto: P. Zápotocký

Tisk Tisk | E-mail E-mail