Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburk má mistra světa

autor: za rozhovor děkuje SV.

rn1609_0 Tento článek by například mohl začínat větou: „Tak mi onehdy zavolal jeden mistr světa…“ I když to tak v podstatě bylo, není to zcela nejvhodnější úvod. Skutečně se mi ozval pan Jan Pospíšil, ale v tu chvíli jsem ani já nevěděla, že je mistrem světa. V australském Brisbane ve dnech 21. – 30. srpna 2000 totiž proběhlo mistrovství světa ve sportovní střelbě na kovové siluety, kterého se pan Jan Pospíšil zúčastnil. Jeho zlatá medaile je ze střelby malorážní pistolí na 100 m, zatímco „pouze bronzová“, jak říká sám, je ze střelby z velkorážní pistole na 200 m.

Jak mi prozradil, sám se považuje za rumburského patriota a účast na mistrovství v Austrálii je pro něj rovněž reprezentací Rumburku. Rád by se také zúčastnil mistrovství světa v roce 2001, které se uskuteční ve Finsku. V závěru našeho hovoru se netajil zklamáním z toho, že přes výzvu v novinách se neozval ani jeden z místních sponzorů, který by mu pomohl financovat nákladnou cestu do Austrálie.

Na závěr potěšující zpráva (těsně po uzávěrce) – již teď je jasné, že podporu pro obhajobu mistrovského titulu v příštím roce poskytnou pan Karel Schäfer, manželé Hankovi, pan Miroslav Svoboda a Mgr. Jiří Matějček, za což jim patří dík. Honzo, přejeme Vám hodně úspěchů!

Tisk Tisk | E-mail E-mail