Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Hudba v barokní Evropě

autor: - me -

rn2009 je na programu 3. abonentního koncertu 20. listopadu v 19.30 hodin v aule rumburského gymnázia. Soubor TRIFOLIUM MUSICAE byl založen v roce 1997 skupinou mladých muzikantů, kteří se zabývají barokní hudbou a mají v této oblasti mnohaleté zkušenosti. Každý z členů hraje na kopii dobového nástroje (barokní flétny, barokní fagot, cembalo) a prošel nebo je členem i jiných ansámblů. Umělecký vedoucí, tenorista Martin PROKEŠ, se věnuje dobové interpretaci barokní hudby a gregoriánskému chorálu – vystupoval ve Filipově se Scholou Gregorianou Pragensis v r. 1996. Sympatickému Martinu Prokešovi patří obdiv všech, kteří se zúčastnili alespoň jednoho koncertu festivalu duchovní hudby „Česká Lípa 2000″. Sedmadvacetiletému hudebníkovi, řediteli festivalu, se podařilo zorganizovat mimořádný kulturní počin regionálního významu, získat k účasti špičkové umělce a soubory, shromáždit nemalé finanční prostředky a v programech také účinkovat. Z našeho vzájemného setkání vzešlo nejen vystoupení jeho souboru TRIFOLIUM MUSICAE v naší koncertní sezóně, ale i příslib uskutečnění větší atraktivní hudební akce v Rumburku nebo ve Filipově.

V pondělí 20. listopadu vystoupí rozšířený pětičlenný soubor s programem „Hudba v barokní Evropě“. Zahrnuje nejen kantáty pro sólový hlas, ale i instrumentální sonáty známých (Bach, Telemann, Händel) i méně známých (Pepusch, Grandi, Schütz, Bretalli) skladatelů.

Věřím, že tento koncert příjemně naladí všechny milovníky staré hudby a že se zúčastní v sobotu 25. listopadu „SVÁTKU STARÉ HUDBY“, který pořádá místní soubor Capella Adjuvantes.

Tisk Tisk | E-mail E-mail