Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Podzimní jízda

autor: Cvičitelky ASPV

Vážené dívky, slečny a ženy!
Oznamujeme Vám tímto, že od neděle 5. listopadu 2000 začaly pravidelné hodiny cvičení, které je zaměřeno především na spodní partie našich těl. Jedná se o posilovací dynamický trénink na slidech, což je kluzký pás, na jehož konci jsou posuvné zarážky. Aby došlo ke skluzu, je nutné použití speciálních návleků na sportovní obuv. Klouzání probíhá od zarážky k zarážce, přičemž celý pohyb napodobuje rychlostní bruslení nebo běh na lyžích. Chodidla jsou neustále v kontaktu s podložkou. Jde o vytrvalostně silový pohyb, při němž pracují především svaly vnitřních a vnějších stehen, hýždí a břišních svalů. Slide je velice šetrný ke kloubům.

Celá hodina je v kombinaci se step – aerobikem, což je aerobní cvičení, při němž cvičenky vystupují na dřevěný schod – step. Při překonávání výškového rozdílu dochází k vertikálnímu tréninku, který jiné formy cvičení neposkytují. Velký význam má především opět pro formování dolních končetin a hýždí. Step aerobic představuje jednu ze zdravotně nejbezpečnějších forem aerobního cvičení.

Cvičení probíhá pravidelně každou neděli, a to od 19.00 do 20.00 hodin v malé tělocvičně ZŠ U Nemocnice. Cvičení pro Vás připravily zkušené lektorky těchto druhů cvičení. Srdečně Vás zveme, přijďte se odreagovat, vyzkoušet novou formu cvičení a především udělat něco pro své tělo!

Tisk Tisk | E-mail E-mail