Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Unie výtvarných umělců Hefaistos v Děčíně vystavuje v Rumburku

autor: J. Pěčková

Výstavní prostory domu kultury a knihovny hostí od 7. listopadu díla členů UVU Hefaistos, jejich cílem je prezentace výtvarné kultury severních Čech. Ze čtrnácti členů u nás vystavuje dvanáct, tedy dvanáct „rukopisů“, dvanáct jedinečných a osobitých výtvarných projevů. Stručně vám představíme účastníky vernisáže:

Stanislav Bouzek – umělecký kovář a restaurátor z Děčína, majitel galerie Hefaistos, citlivě renovuje složité kovové mříže, především však realizuje vlastní návrhy moderních mřížových kompozic. 9. listopadu byly do kopule věže lorety uloženy dobové dokumenty v pouzdrech jím vytvořených.

rn2006_0

Milan Žofka – Teplice, Jiří Novosad – Lovosice, Stanislav Brouzek – Děčín

Richard Holub – malíř z Děčína, důsledný figuralista, vás zaujme kompozicí, symbolikou, alegorií. Ctí postupy kubistických mistrů, jejich pravdy vyznává.

Jiří Novosad z Lovosic je malíř pohybu a prostoru, člověka v krajině i v městské ulici, k jeho rozměrným kompozicím se budete vracet.

Ivan Záleský – náš sochař – vám připomene přítele Antoina de Saint Exupéryho, upoutá vás křehkostí, něhou, krásou a precizností cínových plastik i tajemstvím dřeva.

rn2008_0

Cínové plastiky Ivana Záleského v ambitech knihovny, výstava pokračuje v grafickém kabinetu.

Milan Žofka z Teplic vás udiví originalitou svých keramických poselství, jejich lehkostí a barevností.

rn2007

Milan Žofka – DIALOG – keramika

Dále vystavují: Ivan Bergman – grafik z Ústí nad Labem, Rudolf Bergr – architekt z Ústí nad Labem, Jaromír Čičatka – malíř z Mostu, Luboš Fárka – malíř ze Žatce, František Hora – malíř a grafik z Třebenic, Miroslav Houra – grafik a malíř z Ústí nad Labem, Tomáš Kulík – architekt z Prahy.

Zveme všechny milovníky umění na výjimečnou přehlídku tvorby členů Unie výtvarných umělců Hefaistos v Děčíně. V první polovině roku 2001 bude tato výstava instalována v Londýně pod názvem Severní Čechy na přelomu milenia.

Tisk Tisk | E-mail E-mail