Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Ústav sociální péče Brtníky

autor: Marcela Široká

Milí čtenáři, náš ÚSP Brtníky po čase opět zažil týden plný zábavy a radosti. Zážitky z něho byly natolik velké, že jsem se rozhodla podělit se o ně i s vámi.

Slunce svítí všem
Skupinka našich tanečníků odcestovala do Mladé Boleslavi, aby se zúčastnila 2. ročníku přehlídky zájmové umělecké činnosti mentálně postižených „Slunce svítí všem“. Naše vystoupení lidových písniček doprovázené tahací harmonikou a vystoupení aerobiku sklidily velký aplaus. Zúčastnit se takovéto akce není jen tak. Musíte jet vybaveni super náladou, patřičným sebevědomím a dobrou fyzickou kondicí. Během těchto tří festivalových dnů jsme se stačili nabít na mega diskotéce v místním kulturním domě, kde jsme (mimo jiné) zhlédli parádní bublinovou show. Navštívili jsme automuzeum Škoda, v jehož sále se konal galavečer, kterým provázel Michal Nesvadba. Byli jsme pozváni i do Mnichova Hradiště. Prohlédli jsme si zdejší zámek a předvedli svá vystoupení před místním publikem. Brtničtí opět ukázali, že umí!

Domů jsme přijeli nadšení a unavení, ale to nám nevadilo, protože vykolejit z běžného denního stereotypu pro nás mnoho znamená.

Výlet na Dýmník
Někteří naši vášniví turisté se rozhodli, že s batohy na zádech vyšlápnou kopec Dýmník. Před samotným výstupem si však ve Speciálním pedagogickém centrum v Rumburku udělali menší zastávku, kde zhlédli ukázku canisterapie. Potom se s ostatními účastníky vydali zdolat onen vrchol.

Netrvalo dlouho a naši turisté byli v cíli. S chutí odlehčili své batohy a načerpali novou energii na cestu zpátky. Výlet byl u konce a naši borci se hrdě, s diplomy v ruce, vrátili domů. „A týden je zase o jeden den kratší!“

Tisk Tisk | E-mail E-mail