Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vánoční KLÍČení

autor: - me -

rn2110_0 Počátkem května r. 1999 se nás  sešlo na koncertě v Rumburku tehdy ještě neznámé pražské folkové skupiny KLÍČ asi padesát. Očekávali jsme, jaký že to folk skupina hraje, neboť byl v upoutávce označován za „renesanční“ nebo též „historizující“. Programem jsme byli nadšeni. Zaujala nás zcela původní autorská tvorba, silné melodické nápěvy a poetické písňové texty, vynikající instrumentace i pěvecké výkony hudebně vzdělaných členů kapely (často pěti až šestihlasé). Nádhernou melodiku vytvářela souhra klasické a dvanáctistrunné kytary, rytmické nástroje, ale i flétny, hoboj, cello a housle. Po zásluze získala skupina KLÍČ „autorskou PORTU“ za píseň Omnia vincit amor a „zlatou PORTU“ za přínos pro českou folkovou hudbu.

Po loňském mimořádném zážitku se skupinou KLÍČ vám doporučujeme – nenechte si koncert, který se koná ve čtvrtek 7. prosince v 19 hodin v domě kultury, ujít. Tentokrát uslyšíte třicítku skladeb vybraných ze čtyř předchozích titulů a hlavně patnáct skladeb z „Vánočního KLÍČení“.

Umělecký vedoucí souboru Jaroslav Marian o tomto albu píše: „…z vánočních písní jsme vyhledali a upravili ty, které nejsou příliš známé, jsou z různých zemí i historických období.“

Koncert skupiny KLÍČ je vhodný k rodinné návštěvě. I dětem budou muzikanti zpívat vánoční koledy a představí jim Písničky z Breptánie z nového dětského alba.

Tisk Tisk | E-mail E-mail