Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

WAMP SPACE UNDERGROUND

autor: z předaných materiálů zpracovala SV.

Hudba je prostředkem k získání rovnováhy mezi negativním a pozitivním a zároveň vám dává možnost, abyste se vyrovnali sami se sebou. Člověk by řekl, že ve Šluknovském výběžku jste prakticky bez taneční scény, ale přeci zde existuje od poloviny roku 1999 spolek nadšenců, kteří si říkají WAMP SPACE UNDERGROUND. Historicky první párty proběhla na diskotéce Hvězda v Rumburku, to se psal rok 1996. O rok později uspořádali v hotelu Lužan dva rumburští mládenci (Pirun a Iggy) soukromou akci, na kterou se přišlo podívat i pár zvědavých diskofilů. Následující rok přišel útlum. V té době byl solidně fungující rockový klub SKLEP panem Karlem Slámou uzavřen.

Na jaře roku 1999 byl Dům kultury v Rybništi dějištěm nulté párty nazvané RADICAL GREEN TECHNO PARTY. Odměnou za velmi složité zajištění akce bylo 200 spokojených lidiček, i když jsme věděli, že do dokonalosti máme ještě daleko. V té době se zrodil i první pár gramofonů a hned se začalo intenzivně „mixovat“ a také se přidali další. Všichni se snažíme razit si cestu za svobodou, sami a nezávisle téměř na ničem a na nikom. Ve spolupráci s majiteli klubů jsme pořádali koncerty za přítomnosti DJ z domova i zahraničí. Párty se konaly v Rumburku, ve Šluknově, České Lípě, ale hlavním domoviskem pro nás je Horní a Dolní Podluží, hotel Slávie, nyní U nás (U Hronků). Všude jsme se zatím setkali s dobrými lidmi bez konfliktu a se snahou nám pomoci. Jednoduše UNDERGROUND.

Do nového tisíciletí máme celou řadu plánů, ale vše stojí peníze, a tak se musíme zaměřit na sponzoring, vždyť takový DJ stojí průměrně 3.000 Kč, ale i více. Zcela jistě nechceme zvyšovat vstupné, protože už stávajících 80,- Kč se nám zdá dost. Konečně si chceme také ve Varnsdorfu najít své místo, protože místní „pařiči“ jsou ti nejlepší. Něco již máme rozjednáno, ale nebráníme se dalším nabídkám (tel. pro zájemce 0737/75 15 77). Z našich akcí pro současnou dobu uvádíme 3. března Mike T a Daho (opakování úspěšné dvojice) a 31. března Sound System.

Tisk Tisk | E-mail E-mail