Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Série vítězných soutěžních utkání ml. dorostenek TJ Rumburk pokračuje

autor: K.M.

Rumburská děvčata zvítězila v neděli 11. února na domácím hřišti nad soupeřkami z Lovosic sice jen těsným bodovým rozdílem 53:51 (11:8, 12:16, 13:16, 17:11), ale v porovnání s listopadovým střetnutím na půdě soupeře znamenalo toto vítězství výrazné zlepšení naší hry.

Závěrečná čtvrtina utkání přinesla divákům nevšední sportovní zážitek, ke kterému zcela jistě dopomohli i všichni přihlížející svými hlasivkami. Po trochu rozpačitém výkonu na počátku utkání nabrala hra v závěrečné části patřičné tempo. Ještě šest minut před koncem prohrávala rumburská děvčata rozdílem pěti bodů. To sice neznamená v basketbale mnoho, ale při kvalitní hře soupeře se i tento rozdíl stahuje jen velmi obtížně, zvláště když děvčata z Lovosic zaznamenala do té doby pět úspěšných trojkových pokusů. Série po sobě jdoucích 9 bodů dostala naše družstvo do vedení. V závěru hry (40 sekund před koncem) ještě nebylo rozhodnuto, naše družstvo vedlo o pouhé 3 body. Dva proměněné trestné hody Ivy Nedvídkové znamenaly větší šanci na výhru. Soupeř poté stačil ještě přidat další úspěšný pokus za tři body, ale ke srovnání skóre už po ukázkové spolupráci našich děvčat v samotném závěru hry nedostal šanci. Body: Rákosníková 18, Braierová a Nedvídková po 11, Fryčová 6, Hykšová, Peroutková a Svobodová po 2, Hrachová 1.

Tisk Tisk | E-mail E-mail