Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

I ČR se brání SLAKu

autor: Mgr. Gabriela Bártíková

Uzavření malého pohraničního styku a turistických stezek v souvislosti s preventivními opatřeními proti zavlečení nákazy kulhavky a slintavky

Na základě Usnesení vlády ČR ze dne 14. března se stalo Ministerstvo vnitra ČR hlavním gestorem preventivních opatření proti zavlečení slintavky a kulhavky. Na základě rozhodnutí Ministerstva zemědělství ČR o mimořádných veterinárních opatřeních rozhodlo Ministerstvo vnitra ČR o uzavření malých pohraničních styků a turistických stezek s Polskem a Německem. Ministerstvo zahraničních věcí ČR informovalo sousední země o tomto kroku diplomatickou nótou. Rozhodnutí MV tak nabude účinnosti od půlnoci (z 15. na 16. března 2001). Došlo tak k uzavření 34 malých pohraničních styků a 25 turistických stezek na hranicích s Polskem a 61 turistických stezek na hranicích s Německem.

Na dodržování hygienického režimu na silničních, železničních a říčních přechodech dohlíží Po-hraniční policie ČR a Celní správa ČR, které také zajišťují pravidelné kropení instalovaných desinfekčních rohoží.

Pro případ zjištění ohniska nákazy v ČR připravily Hasičské záchranné sbory metodiku pro nasazení sil a prostředků včetně zapojení speciální techniky a činnost Integrovaného záchranného systému.

Tisk Tisk | E-mail E-mail