Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

EUROREGION TOUR poprvé, ale rozhodně s úspěchem

autor: SV.

rn0707 Ve dnech 22. – 24. března 2001 proběhl na Výstavišti v Jablonci nad Nisou první ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu EUROREGION TOUR 2001. Hlavním cílem této akce, pořádané Agenturou regionálního rozvoje, spol. s r. o. a Výstavištěm v Jablonci nad Nisou, byla prezentace regionálních turistických zajímavostí a nabídky cestovních kanceláří. Tak zněl úvod mého článku, který jsem již (z důvodu aktuálnosti) napsala pro Děčínský deník, nicméně se domnívám, že i čtenáři Rumburských novin by se měli dozvědět informace o této výjimečné akci. A tak si vám dovoluji poskytnout informace z pohledu studentky Jaroslavy Starcové z 2. A Střední průmyslové školy elektrotechnické a SOU ve Varnsdorfu, která taktéž veletrh navštívila.

Dne 22. března jsme se zúčastnili zahájení výstavy zaměřené na cestovní ruch EURO region TOUR 2001 v Jablonci nad Nisou. Výstava se nacházela ve dvou rozlehlých pavilonech. V interiéru prvního pavilonu mohli návštěvníci zhlédnout desítky propagačních materiálů věnovaných historické tematice oblasti Šluknovského výběžku. Mimo vystavených zajímavostí, jako např. stroj, za pomoci kterého se razily mince, promítání dokumentů o dřívějším způsobu života a bydlení lidí v těchto pohraničních oblastech, lučištník s lukem a šípy, zde nechyběl ani Krakonoš. Organizátoři dokonce připravili pro návštěvníky expozici bižuterie, nástěnnou tabuli s ukázkovými pohlednicemi, které zachycovaly Rumburk, Varnsdorf, Vilémov, Šluknov, ale i další města, jak vypadala dříve a nyní.

Ve druhém pavilonu nabízeli a poskytovali zástupci různých cestovních kanceláří a rekreačních středisek propagační materiály, prospekty, katalogy a informace, týkající se rekreací jak do zahraničí, tak i v tuzemsku.

Jsme přesvědčeni, že výstava přinese mnoho nového nejenom českým, ale i zahraničním zájemcům.

Tisk Tisk | E-mail E-mail