Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Soutěž pro děti základních škol „Jak to vidím JÁ“ vrcholí

autor: Gabriela Bártíková, tisková mluvčí MV ČR

Dětská soutěž pro základní školy „Jak to vidím JÁ“, kterou pořádá odbor tisku a public relations Ministerstva vnitra ČR a nad kterou převzal záštitu ministr vnitra Stanislav Gross, úspěšně spěje do závěrečného finále.

Od 2.1. do 30.5.2001 jsou každý měsíc vyhlašována nová dvě témata, která jsou vždy zaměřena na jevy ohrožující bezpečnost našich dětí. Pro první stupeň základních škol již byla vyhlášena témata: „Sám doma – jak to nemá vypadat“, „Co všechno nepatří na dětské hřiště“, „Co nemám dělat, aby mě nemuseli zachraňovat hasiči“. Pro děti druhého stupně základních škol byla vyhlášena témata: „Drogy“, „Šikana“, „Vandalizmus“.

Došlá soutěžní díla jsou každý měsíc stále nápaditější v pojetí tématu i v originalitě zpracování. Ministr vnitra Stanislav Gross tyto nejzdařilejší výtvory ocení nejen věcnou výhrou, kterou dětem předá osobně, ale také zahájí výstavu těchto zdařilých děl.

Ke dni 1.4.2001 se do soutěže přihlásilo 520 škol z celé České republiky a přišlo přes 2500 výtvorů. Došlou sbírku výtvorů tvoří nejen výkresy, ale i prostorové modely, loutky, koláže, dětská pexesa, „billboardy“, leporela, sošky, textilie, puzzle, příběhy, pohádky, knížky, publikace, alba…

Po březnových tématech „Co nemám dělat, aby mě nemuseli zachraňovat hasiči“ a „Vandalizmus“ se vyhlašují na měsíc duben nová soutěžní témata: I. kategorie: „Neposlušný míč“, II. kategorie: „Policie“. Úkolem dětí je vytvoření libovolného díla na zadané téma. Zpracování zadaných okruhů témat závisí zcela na dětech, na jejich fantazii a nápadech.

Na dětská díla se těšíme na adrese: Ministerstvo vnitra ČR, odbor tisku a public relations, Nad Štolou 3, poštovní schránka 21TP, 170 34 Praha 7 – Letná. Do rohu je nutné psát heslo: „Jak to vidím JÁ“. U každého zaslaného díla vždy uvádějte adresu školy, telefon, jméno dítěte, věk a třídu. Veškeré aktuální informace o soutěži „Jak to vidím JÁ“ a jednotlivé materiály naleznete na internetové adrese: www.mvcr.cz/soutez

Tisk Tisk | E-mail E-mail