Konkurence nebo nová generace?

Tištěné noviny 11/2001 | 7. 6. 2001 | Nezařazené

autor: T. Vítová

Od května mají naše Rumburské noviny tak trochu konkurenci. Stal se jí časopis Sušená sušenka, který vychází jako občasník na Základní škole U Nemocnice.

Kdo se za Sušenkou skrývá? Jedná se o nápad čtyř děvčat ze 7. ročníku. Míša Kolářová, Brigita Jóniová, Lucka Marková a Katka Bláhová chtěly být něčím užitečné. Proto se daly inspirovat televizí a začaly vydávat časopis. Cíl ale mají vyšší než jenom pobavit spolužáky. Výtěžek z prodeje časopisu se bude dělit na tři díly. Z prvního pokryjí náklady na tisk. Druhý díl zisku pošlou na fond Pomozte dětem, který se stará o opuštěné a ohrožené děti. Poslední díl peněz chtějí věnovat na krmení pro psy, kteří jsou umístěni v záchytných kotcích v Rumburku a čekají na případného nového pána. Zajímavá a chvályhodná činnost našla odezvu i u vedení školy, které se snaží mladým novinářkám alespoň trochu pomoci – ať dodáním papírů či pomocí při kopírování. Přičemž mladé redaktorky přislíbily, že dluhy uhradí.

Přejeme děvčatům, aby jejich časopis „šel na dračku“ a aby se jim dostalo podpory i z jiných míst, neboť jejich záměr je více než chvályhodný.

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2001/06/07/konkurence-nebo-nova-generace/