Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Soutěž spěje do finále

autor: Marek Mráz

Jen dva měsíce zbývají do uzávěrky druhého ročníku umělecké soutěže Náš Národní park České Švýcarsko. Na adresy pořadatelů soutěže, tedy Správy Národního parku České Švýcarsko a Českého svazu ochránců přírody Tilia, přicházejí další a další soutěžní příspěvky. Výtvarné práce zápolí na téma Pohlednice z Českého Švýcarska, zatímco práce fotografické se pokoušejí vystihnout zadání Labské pískovce – krajina plná tajemství.

Již několik desítek prací čeká na vyhodnocení a slavnostní vyhlášení letošní soutěže. Největší konkurence panuje (ostatně jako minulý rok) ve třetí věkové kategorii od 11 do 14 let a v kategorii první do šesti let. Velká šance na vítězství tedy dosud zůstává v málo obsazených kategoriích 7-10 let a 15-18 let. Naopak těsno začíná být v kategoriích, jejichž vítězové obdrží zvláštní výhry, ať už se jedná o ceny pro žáky uměleckých škol či ocenění za díla kolektivní anebo neobvyklou techniku.

Neméně dramatický boj očekávají pořadatelé v části fotografické. Oproti minulému roku se do ní přihlásilo podstatně více soutěžících a jejich snaha bude po právu oceněna výrobky renomovaných společností Canon a Kodak.

Uzávěrka soutěže je 31. října, slavnostní vyhlášení pak proběhne 24. listopadu v Městském kině Krásná Lípa.

Tisk Tisk | E-mail E-mail