Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

ADRA pomáhá obětem boje proti terorismu

autor: RNDr. Beatrice Patzeltová, Ph.D.

Humanitární organizace – občanské sdružení ADRA působí v naší zemi již 9 let. Za tuto dobu uskutečnila ADRA přes 160 humanitárních výprav do 20 zemí světa. Vyvíjí humanitární aktivity a pomoc také v České republice (např. azylový dům v Novém Jičíně, pomoc při záplavách na Moravě a v Čechách). Před necelými dvěma lety jsme se mohli setkat v Rumburku s představitelem ADRY panem Vítězslavem Vurstem. O jeho přednášce a zkušenostech informovaly i Rumburské noviny. Tomuto setkání předcházela sbírka balíčků pro děti postižené zemětřesením v Turecku v roce 1999 a pro děti v uprchlických táborech v zemích bývalé Jugoslávie. Do sbírky se zapojily stovky dětí z Rumburku a okolí.

V současné době kromě jiných projektů organizuje ADRA také pomoc pro oběti boje proti terorismu jak na území Pákistánu, tak v Iránu, kde je více jak milion uprchlíků z období sovětské války. Nyní k nim přibylo velké množství nových uprchlíků. Dle informace České televize je již na těchto územích okolo 3 milionů uprchlíků. ADRA ve spolupráci s UNHCR pomáhá v budování uprchlických táborů včetně zajišťování potravinové pomoci. S ohledem na blížící se zimu organizuje ADRA též dodání 20.000 přikrývek, stanů a teplého oblečení. Za účelem pomoci obětem boje proti terorismu vyhlásila Nadace ADRA veřejnou sbírku s názvem „Pro ty, kteří…“. Sbírka je povolena od 28.9.2001, číslo  účtu je 211 211 211/0300, var. symbol 211, ČSOB Praha, Arbesovo náměstí.

Z dalších dlouhodobých projektů ADRY je možno uvést např. organizaci sponzorování chudých bangladéšských dětí. Díky podpoře konkrétních lidí konkrétním obětem se mohou tyto děti každý den najíst a chodit do školy, na rozdíl od většiny svých vrstevníků. Dokument o této formě pomoci uvedla ČT2 dne 26.11.2001 pod názvem „Lidé, kteří otevřeli svá srdce“.

Tisk Tisk | E-mail E-mail