Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Bronz z mistrovství České republiky

autor: rd

S bronzovou medailí se vrátil z Mistrovství České republiky v judo mladších žáků, které se konalo 17. listopadu v Teplicích, současný nejúspěšnější rumburský judista Karel Schäfer. Naše město má tedy po delší době medailového půstu opět judistickou medaili z nejvyšší soutěže.

V soutěži startoval Schäfer ve váze do 55 kg, tedy o váhu výše, než ve které vybojoval postup, a měl v ní 18 soupeřů. V systému KO se každá porážka rovnala vyřazení. Pro konečný úspěch to znamenalo až do semifinále vše vyhrát. O Karlově kvalitní přípravě svědčí to, že ve čtyřech vítězných zápasech měl jasnou převahu nad svými soupeři a všechna tato utkání vyhrál na ipon, tedy před časovým limitem. Z toho dvě utkání rozhodl během 10 vteřin. V boji o semifinále zpočátku zaváhal a prohrával na wazaari (7 bodů), ale soustředěnými útoky v dalším průběhu svého soupeře (Oláh z Liazu Jablonec) doslova převálcoval a zvítězil na škrcení. V semifinále narazil na rovnocenného soupeře (Kurucz z Mostu) a ve vyrovnaném boji těsně podlehl 5:7. Místo finále tak na něho zbyl boj o 3. místo, ve kterém jeho soupeř (Blaho z SKP Holešov) neměl nárok a během 10 vteřin bylo rozhodnuto. Třetí místo je pěkný úspěch a při Karlově přístupu k tréninku se nezdá být nejvyšší příčka nedosažitelnou. Věříme, že tato medaile nebude dlouho osamocena a nebude jen vzpomínkou na někdejší úspěšnou éru judoklubu (tehdy oddílu judo TJ Rumburk), kdy do sbírky oddílu každoročně přibývala aspoň jedna medaile z mistrovství ČSR i ČSSR.

Nynější Judoklub Rumburk hodlá opět oživit svou nejlepší tradici, proto již nyní připravuje další kandidáty na medaile tak, aby se „navázaná šňůra nepřetrhla“. Je to zároveň i výzva pro další chlapce i děvčata, kteří si ještě cestu do Judoklubu Rumburk nenašli a kteří by si zrovna tak jako teď Karel mohli někdy přivézt mistrovskou medaili. Výsledek se dostaví tím dříve, čím dříve se začne. A ještě perlička na závěr – v novém roce Judoklub Rumburk připravuje pro své členy příjemné překvapení, které se samozřejmě bude týkat i těch nových.

Tisk Tisk | E-mail E-mail