Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Soutěž Náš Národní park České Švýcarsko vyvrcholila vyhlášením vítězů

autor: rd

rn2107_1 Již podruhé se utkali výtvarníci a fotografové v soutěži Náš Národní park České Švýcarsko. Soutěž letos přesáhla nejen hranice děčínského okresu, ale i hranice České republiky. Mezi oceněnými byli i účastníci s trvalým bydlištěm v Moskvě či Lucemburku. V sobotu 24. listopadu toto umělecké klání vyvrcholilo slavnostním vyhlášením vítězů, jež proběhlo v městském kině v Krásné Lípě.

Po krátkém úvodu, který zahrnoval promítání jedinečných záběrů z Českého Švýcarska podbarvené hudebními motivy, mohl začít slavnostní ceremoniál. Za potlesku zaplněného kinosálu přebírali ceny vítězové jednotlivých věkových kategorií i zvláštních cen. Největší boj se přitom odehrával v kategorii od 11 do 14 let v části výtvarné a v kategorii nad 24 let v části fotografické. Zde zvítězili Klára Heřmanová z Děčína a Evžen Belo z Varnsdorfu, kteří si po právu odnesli nejhodnotnější ceny, jež věnovala společnost Canon CZ a Kodak.

Pro všechny, kteří by si rádi zasoutěžili i v roce dalším, mají spoluvyhlašovatelé soutěže, tedy Správa Národního parku České Švýcarsko, ČSOP Tilia a nově i o.p.s. České Švýcarsko, dobrou zprávu – soutěž bude pokračovat i v roce 2002, tentokrát na téma Život v lese. Posledně jmenovaná organizace – obecně prospěšná společnost České Švýcarsko zároveň vyhlašuje soutěž o nejlepší návrh znaku této společnosti. Uzávěrka této soutěže je již 31. ledna 2001 a její vítěz si odnese CD dle svého výběru. Bližší informace k oběma soutěžím se lze dozvědět na m.mraz@npcs.cz či tel.: 0413/38 32 12.

Tisk Tisk | E-mail E-mail