Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vzpomínáme

autor: Eva Englová

rn0108_0 V lednu tohoto roku by Miroslava Reinová oslavila šedesáté narozeniny. Bohužel jí nebylo dopřáno, aby toto významné jubileum oslavila, a odešla dříve. Tato vzpomínka patří člověku, který byl výjimečný i v tom, že tu byl vždy pro druhé. Její léta strávená v mateřské škole patřila dětem. Děti ji milovaly a ona plnila poslání učitelky na maximum. Přicházela mezi ně vždy v pohodě, nikdy nemusela zvyšovat hlas a naopak svým projevem odzbrojila i rošťáky. Její doménou byla výtvarná výchova, měla estetický cit, který byl po celá léta působení na MŠ patrný i v interiérech. U dětí rozvíjela výtvarné schopnosti a co se nakreslila obrázků. V kolektivu byla vždy vstřícná, vzniklé problémy pomáhala řešit tak, že nikdo nebyl špatný.

Po práci byla jejím zázemím rodina. Kdykoliv k nim někdo přišel, poznal, že tu vládne rodinná pohoda. Po odchodu do důchodu pomáhala všem, věnovala se vnoučatům a bývalé kolegyně chodily na rady. Měla i svého koníčka – ochotnické divadlo, kde si zahrála řadu rolí. Dočkala se i své životní – „paní Savageové“.

Najednou začaly zdravotní potíže, které zbrzdily její plány a elán do budoucna. Její dobré srdce utichlo navždy. Díky za vše a touto cestou vzpomínáme a nezapomeneme.

Tisk Tisk | E-mail E-mail