Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rekonstrukce mostů pokračují

autor: Vladimír Štindl

Rada města Rumburku rozhodla o zahájení některých investičních akcí. Tak mohla začít kompletní rekonstrukce mostu v ulici Potoční a lávky ve Sportovní ulici. Ještě letos se počítá s rekonstrukcí mostu v ulici Královské. Pro tuto stavbu se v současné době dokončuje projektová dokumentace.

„Tím by byly odstraněny ty nejhorší závady na rumburských mostech,“ říká místostarosta Darek Šváb. „To však neznamená, že by práce skončily. Středních a menších závad na mostech je také dost a musí se odstranit. Ale během tří až pěti let by měly být všechny mosty a lávky ve velmi dobrém stavu.“

Na území města je celkem čtyřicet devět mostů, z toho pouhých devět je v majetku státu nebo kraje. Analýza, která byla provedena předloni poprvé po 30 letech, ukázala na jejich žalostný stav. Ze čtyřiceti městských mostů a lávek bylo ve velice špatném stavu jedenáct, tedy 40 %. Lépe na tom nejsou ani mosty státní a krajské, kde z devíti jsou ve špatném stavu dva, to je 28 %.

Pro ilustraci je nutno uvést, že stav mostů hodnotí odborníci sedmibodovou stupnicí, kdy stupně 1 až 3 vyjadřují stav dobrý, kdy stačí běžná údržba (toto hodnocení mělo devět mostů), stupně 4 a 5 signalizují nutnou konzervaci mostní konstrukce (15 mostů), šestý stupeň označuje velmi špatný stav (11 mostů) a sedmým stupněm jsou označeny mosty chatrné, které vyžadují okamžité zahájení rekonstrukčních prací, popřípadě uzavření mostu. Těch bylo v Rumburku před dvěma lety pět.

Tisk Tisk | E-mail E-mail