Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Druhým nejlepším sborem okresu je rumburský Čtyřlístek

autor: T. Vítová

rn0605_1 V sobotu 9.3. se konala v Děčíně v divadle soutěžní přehlídka pěveckých dětských sborů. Pěvecký sbor ZŠ U Nemocnice Čtyřlístek se letos účastnil již potřetí. Po dva předchozí roky si odvezl vítězství. Děti zazpívaly šest písní ze svého repertoáru a předvedly, že dovedou opravdu zazpívat vše – od lidové písně přes folk až po renesanční píseň a spirituál. Jejich výkon byl bezvadný, všech padesát členů odvedlo dobrou práci. Byla jsem jako divák v hledišti a mí sousedé ihned po ukončení soutěže vzkazovali blahopřání našemu sboru. Obě sbormistryně, paní Mgr. Lída Uhrová a Mgr. Iva Šabatová, odvedly během roku příprav obrovský kus práce. Tvrdý boj nakonec vyhrála Lipka z Krásné Lípy, která patří k velmi kvalitním sborům. Naše děti v konkurenci osmi sborů pak byly druhé.

Dětská vystoupení a krásné písně mi udělaly radost. Bohužel mě velmi rozčarovalo vystoupení předsedy poroty. Všechny účastníky zkritizoval, že sborové zpívání je v úpadku. Našemu sboru vytknul šíři jeho repertoáru – tedy to, co my, jejich posluchači, nejvíce obdivujeme. Ani se mu nelíbilo, že Čtyřlístek má padesát členů. Od dirigenta orchestru bych čekala, že by měl mít spíš radost z toho, že tolik dětí dělá rádo „muziku“. Jeho doporučení, že „ti malí“ by měli být vyřazeni, mě vyrazilo dech. Se Čtyřlístkem jezdím na všechny jeho akce jako vychovatel a zdravotník v jedné osobě a vím, s jakou láskou a radostí připravují svá vystoupení, jak se těší na nové písničky, jak jsou hrdí na potlesk posluchačů. Bylo mi proto dětí líto, byly zklamané ze slov pana předsedy, který je vůbec nepochopil.

Pro nás Rumburáky ale zůstane Čtyřlístek sluníčkem, které přináší nám posluchačům radost a potěšení, my se dál budeme obdivovat jeho krásnému zpívání.

Tisk Tisk | E-mail E-mail