Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Hubneme do plavek

autor: rd

rn0706_1 Čím jsem starší, tím mi čas ubíhá rychleji. Letošní zimu jsem nemohla nezaregistrovat, ale při pohledu do zrcadla s hrůzou musím konstatovat, že již jen tři měsíce nás dělí od hlavních prázdnin, koupání, opalování a dovolených.

Jak jste na tom vy? Vyměníte zimník za jarní kostým a ten vám padne bezvadně, jako když jste ho odložila? Nebo patříte mezi ty, jež se ze zimní bundy vyloupnou jako kulaté kaštánky a při pohledu do zrcadla považují váhu za svého osobního nepřítele? Pokud oslovuji právě vás, nabízím pro následující čtvrtletí takový program, abyste po jeho absolvování obstála v plavkách i před zrakem „nejlepší“ kamarádky.

Co vás čeká? Ze všeho nejdřív se pevně rozhodnout, že chci něco s přebytečnými kilogramy dělat. Ne kvůli někomu, ale jenom kvůli sobě, abych byla JÁ spokojená. Pak už jen jednou v týdnu navštívit zhruba tříhodinovou lekci. V její první části dopřejeme tělu pohyb při cvičení, uzpůsobeném pro lidi s nadváhou. Nikdo po vás nebude chtít dokonalé provedení cviků. Cílem je, abyste z pohybu měla radost. Uvidíte sama, jak nenápadně během kurzu vzroste váš výkon. V druhé části lekce se probírají na sebe navazující témata související se zdravým způsobem stravování a především s hubnutím. Naučíte se sestavit vhodný jídelníček, ale i jak s pomocí psychologických pomůcek zafixovat nově nabyté vazby.

Já vám mohu předvést výsledek poctivého snažení jedné z nejlepších frekventantek prvního kurzu. Tu pyramidu tuku zhubla Iva za necelé tři měsíce a doufám, že napořád. Tak co, zkusíte to s námi, nebo věříte, že vám pomůže jedna pilulka spolknutá před jídlem? Vždyť kdyby to bylo tak jednoduché, lidstvo by problém obezity mělo dávno vyřešený.

Úvodní schůzka pro tento kurz a i pro kurz pokračovací bude 17. dubna 2002 v malé tělocvičně na Tyršově ulici v 17.30 hodin. Informace poskytne MUDr. Hana Steinbachová na tel. č. 39 71 28 nebo 39 77 88. Předběžná cena je 1.200,- Kč (možno i na splátky).

Tisk Tisk | E-mail E-mail