Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pochvala ano, ale všem

autor: T. Vítová

28.3. byl – jak asi většina z vás ví – Den učitelů. I naše Rumburské noviny si vzpomněly s blahopřáním a slovy uznání. Bylo to velice příjemné a jistě to udělalo všem rumburským učitelům radost. A že nás je tady dost, odhadla jsem to na dvě stovky. Uvedla jsem 200 učitelů v našem městě – školkami počínaje a středními školami konče. Ti všichni odvádějí poctivou práci, která nepatří k těm snadným a pohodovým. Všichni rozvíjejí dovednosti i um svých žáků, obohacují jejich vědění, vštěpují jim nové poznatky a předávají jim své životní zkušenosti. To přece ví každý. Proč to tedy píšu? Protože toto by měl(a) vědět i pisatel(ka) článku Dík za krásné malování. Článek je podepsaný „redakce“, proto tak neadresně. Ač jsem členkou redakční rady, netuším, kdo se za tímto podpisem ukrývá.

Pokud v Den učitelů chtěl pisatel chválit, měl tak učinit vzhledem ke všem dvěma stům učitelů v našem městě – za jejich krásné učení češtiny, cizích jazyků, matematiky či fyziky i tělocviku a hudební výchovy.

Protože tak neučinil, chci to napravit. Milí kolegové, učit v dnešní době – při všeobecné neúctě ke vzdělání v naší zemi – není snadné. Proto vám za to patří dík. Všem bez výjimek.

Tisk Tisk | E-mail E-mail