Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Občanská poradna Rumburk zahájila svůj provoz

autor: rd

Občanská poradna Rumburk zahájila svou činnost od ledna letošního roku. Jedná se o nový projekt Farní charity Rumburk, který má dva hlavní cíle: zajišťuje, aby občané netrpěli neznalostí svých práv a povinností, neznalostí dostupných služeb nebo neschopností vyjádřit své potřeby a upozorňuje příslušné orgány státní správy a samosprávy na nedostatky legislativy a na neřešené problémy.

Občanská poradna Rumburk poskytuje občanům poradenské služby bezplatně, nezávisle, nestranně a diskrétně, a to zejména v těchto oblastech: bydlení, sociální problematika, pracovněprávní a občanskoprávní vztahy, rodinné právo, mezilidské vztahy apod.

Neposkytuje poradenství komerční povahy – zejména v oblasti daní, trestního a obchodního práva. Občanská poradna nabízí občanům následující služby: doprovod v jeho tíživé situaci a společné hledání možných variant řešení dané situace, vyslechnutí v případě osamění, poskytnutí základních právních informací a kontaktů na jiné dostupné služby, pomoc se sepisem podání a žádostí a pomoc s vyplňováním formulářů apod.

Občanská poradna je založena na principu „občan radí občanovi“, poradenské služby neposkytují právníci, ale odborně vyškolení poradci. Občanská poradna Rumburk usiluje o členství v Asociaci občanských poraden České republiky (AOP ČR), jejímž úkolem je koordinovat činnost všech občanských poraden nacházejících se na území České republiky, zajišťovat vzdělávání poradců a zpracovávat nejčastější dotazy občanů v poradnách do informační databáze, která je součástí informačních zdrojů každé občanské poradny – člena AOP ČR.

OTEVÍRACÍ DOBA PORADNY
(zkušební provoz):

pondělí: 9.00 – 12.00 hod. 13.00 – 15.30 hod.
úterý-pátek: 9.00 – 12.00 hod.

Poradenské služby mimo tuto provozní dobu lze sjednat jen po předchozí domluvě s poradcem.

KONTAKT:
Občanská poradna Rumburk při Farní charitě Rumburk
Sukova 1055, 408 01 Rumburk
tel./fax: 0413/33 27 74

Tisk Tisk | E-mail E-mail