Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zlatá tentokrát pro Hanka

autor: p. Hynais, za Judoklub Rumburk

Dvou soutěží se v sobotu 13. dubna zúčastnila pětice našich mladých judistů a v obou se naši borci prosadili – všichni zůstali až do svých posledních zápasů ve hře o medaile.

Velikonoční turnaj v Teplicích obeslal náš judoklub třemi chlapci v kategorii mláďat. David Vodička a Tomáš Rákosník startovali s dalšími 14 soupeři ve váze do 36 kg. Oba svá utkání vyhrávali a neuspěli až v semifinále, a protože se v soutěži bojuje o dvě třetí místa, utkali se o ně s vítězi opravných kol. Zatímco David své utkání nad domácím Tregnerem vyhrál a vybojoval tím 3. místo, Tomáš po bojovném a vyrovnaném utkání s mosteckým Müllerem nakonec prohrál a zbylo na něj 5. místo. Zde je třeba ocenit, že bojoval až do konce, dokázal i vyrovnat dost nepříznivý stav, ale nakonec měl více štěstí soupeř.

Váhu do 31 kg pak suverénním způsobem vyhrál Jakub HANEK. V této váze měl 11 soupeřů a jediným, kdo mu dokázal vzdorovat, byl ve 2. kole Šobr z Mostu, kterého porazil tříbodovým rozdílem. Ostatní soupeře porazil před časovým limitem s plným ziskem 10 bodů. Celkově si všichni 3 naši závodníci zaslouží pochvalu za bojovnost, kterou někdy dokázali nahrazovat technické nedostatky.

Turnaje starších žáků v Chomutově se zúčastnili 2 naši borci – Karel Schäfer a Jiří Janda. Karel si odbyl svou premiéru mezi staršími žáky a vybojoval 3. místo ze 16 účastníků. Jeho osudem se stal (tak jako na loňském mistrovství republiky) Kuruc z Mostu, se kterým prohrál v semifinále. Odveta na příštím mistrovství republiky bude určitě lepší…

Janda také nebyl daleko od bronzu. Mezi jeho poraženými soupeři byl i zahraniční závodník (Hocke z Německa), ale nakonec podlehl v boji o 3. místo a zbyla na něj tedy „bramborová medaile.“

Stejná pochvala se týká i těchto dvou našich závodníků a potěšitelná je jejich bojovnost a aktivní přístup po celou dobu utkání.

Tisk Tisk | E-mail E-mail