Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

První ročník soutěže „Šikulka 2002″

autor: Šárka Todorová, soc. pracovnice FCH

rn1112_1 V sobotu 25.5.2002 se konala v klubovně FCH soutěž dětí ve věku od 4 do 12 let. Přihlásilo se deset dětí, které byly rozděleny do 2 kategorií – předškolní a školní, a soutěžily celkem ve čtyřech disciplínách. Na úvod se všichni soutěžící představili porotě, ve které zasedali: ředitelka FCH Zdeňka Ondrušová, poslanec za ČSSD Vladimír Laštůvka, asistentka senátora pí Božena Chaloupková, ředitelka domu kultury pí Helena Menšíková, novinář Jiří Tunkl, dobrovolný pracovník FCH Martin Vydra a klientka FCH Izabela Demeterová – jejíž nápadem bylo uskutečnit tuto soutěž.

V další disciplíně modelovali soutěžící zvířátka z plastelíny. Poté následovala disciplína volná, kde se mohla porota a asi 80členné publikum těšit pěknému vystoupení všech soutěžících. Soutěžní odpoledne bylo zakončené módní přehlídkou, kde nápadití soutěžící sklidili obrovský úspěch u poroty i publika. Celou akci moderovaly klientky FCH Lucie Demeterová a Žaneta Miková, pěknou hudbou a zpěvem doprovázeli Jan Kováč a Martin Grundza. A kdo získal titul Šikulka 2002? Porota to opravdu neměla jednoduché, ale nakonec se shodla na těchto výsledcích: v kategorii předškolních dětí získal 1. místo Jiří Hejduk, 2. místo Adéla Rigová a třetí místo Jiří Kováč. V kategorii školních dětí byla na 1. místě Vladěna Gežová, druhá Jana Seidlová a třetí Nikola Grundzová. Výherci si odnesli pěkné ceny a ani ostatní soutěžící neodešli s prázdnou – získali cenu útěchy. Tato akce sklidila veliký úspěch, neboť je jednou z mála akcí, kde spolu soutěžily děti „různé barvy pleti“, stačilo jen nalézt společné téma, zájem a spolupráce fungovala. Není to snad první krůček, i když malý, k bezkonfliktnímu soužití majority s minoritou? Neměli bychom podporovat a uskutečňovat více takových akcí?

Na závěr bychom chtěli poděkovat porotě, panu starostovi Sykáčkovi za jeho přítomnost na soutěži a všem sponzorům, kteří podpořili tuto akci: ČSSD, cukrárně Venezii – pí Faltové, drogerii Pele Mele – pí Pauerové, tiskárně Etiprint Rumburk, Hračkářství – p. Rýznarovi, Zahradnictví HOVA – p. Honzíkovi a Stapu Vilémov. Projekt „Žijeme spolu“ je podporován nadací NROS z programu Gabriel.

Tisk Tisk | E-mail E-mail