Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Úpravy a rekonstrukce zastávek pokračují

autor: SV.

V předchozích letech zahájené rekonstrukce autobusových zastávek pokračují i v roce letošním. Nové tváře se již dočkaly zastávky u Zámečku, v Dolních Křečanech (u bývalé Zahradní restaurace), na křižovatce ul. Šluknovská a Starokřečanská („U mlékárny“), na sídlišti V Podhájí, u domu kultury a v neposlední řadě v loňském roce zastávka u Bytexu.

V závěru měsíce dubna tohoto roku dokončila firma WAKOS, s.r.o., Rumburk rekonstrukci dalších třech autobusových zastávek, a to v ul. Hálkova, 2. polské armády a Krásnolipská. Určitě bude mnohé z vás zajímat, že náklady na rekonstrukci každé (z již v letošním roce opravených zastávek) byly ve výši 46.192,- Kč. To snad jen pro vandaly, kteří tak „vkusně“ otiskují svou obuv na stěny či je zkrášlují „uměleckými díly vlastní tvorby“ (zejména na zastávce u Bytexu, kterou bylo právě díky těmto „umělcům“ nutné znovu vymalovat a také zasklít rozbité skleněné výplně). Snad si konečně tito lidé (dají-li se tak nazvat) uvědomí, k čemu že vlastně autobusové zastávky slouží, což rozhodně není ničení stěn, skleněných či dřevěných výplní, telefonních automatů popř. dokonce nocování.

Změny vzhledu se také dočkal altán v Parku Přátelství, jehož rekonstrukci za 176.010,- Kč dokončila 30.4.2002 firma WAKOS, s.r.o., Rumburk. A pokud půjdete z Parku Přátelství směrem na Krásnolipskou ulici zjistíte, že i druhé schody získaly „novou fasádu“. Toto dílo v hodnotě 81.902,- Kč provedla firma STAPO – stavební údržba a opravy, p. Pošík.

rn1105_2

Jedna z autobusových zastávek rekonstruovaných v letošním roce – ul. Krásnolipská.

rn1106_0

Nová tvář altánu v Parku Přátelství.

Tisk Tisk | E-mail E-mail