Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Den otevřených dveří v judoklubu

autor: JkR

Náš judoklub nepřerušuje svou činnost ani o letošních prázdninách, a i když se v tomto období nekonají žádné soutěže, mají jeho členové napilno. Kromě přípravy na soutěže pracují na vylepšování svého tréninkového a společenského prostředí.

Po celkové rekonstrukci budovy judoklubu v bývalých kasárnách, která je v majetku města, se postupně zabydlujeme v novém. Nyní je již zařízení v takovém stavu, že klub zde mohl již koncem července s veškerými náležitostmi uspořádat pro své žáky týdenní soustředění, kterého se zúčastnili též chlapci a děvčata z Litoměřic a Jablonce nad Nisou. Byla to vlastně první „zatěžkávací zkouška“ a dopadla dobře, ke spokojenosti všech zúčastněných.

Po téměř 40leté činnosti (od roku 1963) završil judoklub své úsilí trénovat ve své a důstojné tělocvičně, což by mělo být odrazovým můstkem k jeho další činnosti s cílem navázat na svou úspěšnou minulost. Nyní může judoklub konečně užívat svou tělocvičnu i další nezbytné prostory bez omezení, což mu umožní provádět svou činnost podle svých potřeb a vytvořit si potřebné společenské zázemí nutné k vytvoření podmínek klubového života. Judoklub nyní může přistoupit k postupnému rozšiřování nejen své vlastní tréninkové činnosti, ale i k rozšiřování dalších možností svým členům.

Judoklub již teď, v měsíci srpnu, využívá svou novou tělocvičnu k tréninkům a přípravě na soutěže v druhé polovině roku, v nichž   budeme mít i svá horká želízka. Nemusíme tak čekat až na skončení prázdnin a zahájení provozu v jiných tělocvičnách.

Na zahájení nového školního roku připravil judoklub pro své příznivce a hlavně pro rumburské školáky překvapení. Chce jim ukázat toto zatím nejnovější sportovní zařízení v Rumburku, a proto pořádá v sobotu 14. září od 10.00 hodin Den otevřených dveří. Zveme proto zvláště vás, všechny školáky, chlapce i děvčata (prvňáky počínaje), abyste se přišli podívat do areálu bývalých kasáren. Uvidíte nejen ukázky juda a sebeobrany, ale hlavně si budete moci zahrát i zajímavé hry, které hrají vaši kamarádi, mladí judisté. A „na vlastní kůži“ si také můžete vyzkoušet např. sumo či kovbojské souboje. Vítáni budou i ti, kteří se přijdou jen podívat. Na závěr se vás, chlapci a děvčata, chceme zeptat: „Už víte, co zajímavého budete dělat ve svém volném čase v novém školním roce?“

rn1410_1
Na tréninku – cvičné zápasy.

rn1411_1
Účastníci 1. soustředění v nové tělocvičně.

Tisk Tisk | E-mail E-mail