Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Do třetice a poprvé

autor: Jarmila Pěčková

rn1408_2 Je 9. prosince 1998. Do Rumburka přijíždí poprvé paní Jarka Horná s vánoční výstavou pražského Klubu lidové tvorby a s chřipkou. Přesto celé tři dny výstavou provází, předvádí, trpělivě vysvětluje, zaučuje zájemce. Na druhou velikonoční výstavu v r. 1999 vzpomíná takto: „Tři dny proudily výstavou davy, které sbíraly informace a skoupily téměř všechny prodejné výrobky našich tvůrkyň…“.

V září se do rumburského domu kultury vrátí paní Jarmila Horná, lektorka klubu lidové tvorby, potřetí. Zabývá se starými lidovými řemesly, veškerými textilními technikami, papírem a přírodními materiály – vzpomínáte na její panenky a pohádkové víly ze šustí s hlavičkami z makoviček na „trůncích“ z kamínků?

Poprvé přijede do Rumburka pan Milan Horný, vyučený knihař, dnes opravuje staré tisky pro muzeum ve Vysokém nad Jizerou. Rodilý Pražák dlouho pracoval jako řidič z povolání. Se dřevem se přátelí jako samouk a ono jej poslouchá a odměňuje.

Jsem přesvědčena, že setkání s tvorbou obou našich přátel bude pro každého návštěvníka výstavy darem krásy i povzbuzením k rozvíjení vlastních schopností. Těšíme se na všechny, kdo najdou cestu do domu kultury, aby se do třetice i poprvé setkali s jedinečnou tvorbou z dílny manželů Horných, a to v době od 10. do 27.9.2002 od pondělí do pátku v době 9.00 až 17.00 hod.

Tisk Tisk | E-mail E-mail