Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Streetball v Rumburku již potřetí

autor: Adam Nedvídek

rn1409_2

Všichni příznivci rumburského basketbalu už vědí, že počátek září patří v našem městě turnaji v pouličním basketbalu, tzv. „streetballu“. Před dvěma lety se tento turnaj pořádaný oddílem basketbalu TJ Rumburk a podporovaný městem konal poprvé a přilákal přes šest desítek milovníků této odnože košíkové. V loňském roce, za krajně nepříznivého počasí, se znovu našlo dost těch, kteří soupeřili s dalšími tříčlennými družstvy o titul krále rumburského streetballu. I letos tak budou mít šanci všichni, kdo chtějí bojovat o vítězství i ti, kteří si chtějí jen zahrát a na hřišti potkat partu stejně naladěných lidí.

Ten letošní III. ročník se koná v neděli 8. září od 9.30 hod. (prezentace od 8.30 hod.) opět v areálu ZŠ U Nemocnice. Kategorie budou jako vždy do a od 16 let (u mužů i 16-21 let a nad 21 let). V tříčlenném družstvu zaplatí každý hráč 50,- Kč startovné, za které obdrží malé občerstvení a tričko s logem letošního ročníku.

Á propos trička? Oproti loňskému ročníku byl snížen příspěvek města na náš turnaj o 60 %. I v této kritické chvíli se však našel chápavý sponzor. V osobě Ing. Karla Vojty jsme získali člověka, který z vlastních prostředků zaplatí výrobu devadesáti (!) triček pro všechny hráče u specializované firmy. Náš velký dík tak kromě města, které dalo, co mohlo, patří především jemu, neboť suma, kterou podpořil tento krásný sport, je skutečně nemalá.

I díky němu si vás s hrdostí dovolujeme pozvat na druhou zářijovou neděli na hřiště. Pokud ne jako hráče, tak alespoň jako diváky, protože k vidění budou určitě dramatické zápasy.

Přihlášky je možné si vyzvednout již nyní v prodejně RINA sport (tř. 9. května) nebo v Billiard clubu 9.

Tisk Tisk | E-mail E-mail