Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pane profesore, díky

autor: - mot.

V neděli 29. září zemřel po krátké nemoci pan Theodor Vtípil.

„Postihla nás veliká ztráta. Pan Vtípil byl velikým přítelem našeho komorního orchestru. Jeho průvodní slovo bude našim i profesionálním koncertům citelně chybět. Bude nenahraditelný“ vyjadřuje svou lítost nad odchodem dobrého přítele dirigent Rumburského komorního orchestru pan Miroslav Lošťák.

„Pan Theodor Vtípil byl součástí života našeho města, váženým občanem, uznávanou autoritou, věrným přítelem… Prožil krásný, byť ne vždy lehký, plnohodnotný život až do samého konce. To by nás všechny, kteří jeho ztráty želíme, mělo posílit“ vzpomíná Božena Ledvinková.

„Kolega Theodor se začal zapisovat do mé paměti zhruba před třiceti lety“ říká Mgr. Jarmila Pěčková. „Klidný, vyrovnaný, usměvavý, cílevědomý. Byl zároveň vynikajícím učitelem a výborným tátou, na nějž vzpomínají bývalí     žáci i studentky střední zdravotnické školy s úctou a vděčností. A já mu děkuji za pozornou službu hudbě.“

Jeho žákyně mu po složení posledních maturitních zkoušek napsaly: „Není nic krásnějšího na světě než milovat člověka. Říká se tomu láska. Je uměním ji však rozdělit mezi všechny lidi, každému věnovat stejný díl. A tento dar vy máte. A za to, pane profesore, díky…“.

Tisk Tisk | E-mail E-mail